Přiostřený Nissan Juke-R má víc než 1 000 koní! – foto + video

Od Pavel Srp | 29. 1. 2013


Nissan Juke-R je opravdová zběsilost. To jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži. Jde o nejrychlejší crossover na světě, a to díky použití vnitřností z Nissanu GT-R. Jenže, 550 koní v sériové verzi stále není dostatečně mnoho! :) Na výrobě Nissanu Juke-R spolupracuje Nissan Europe Technical Centre v Cranfieldu ve Velké Británii a společnost zabývající se mimo jiné stavbou aut pro motorsport s názvem RML.

Další britská společnost JM-Imports, která se zabývá dovozem upravených japonských aut na tamější trh, se zapojila do projektu, jenž má za úkol dodat pro klienta na střední východ Nissan Juke-R ještě silnější! Celý tento projekt začal už v průběhu roku 2012, kdy společnosti JM-Imports díky ohromnému štěstí dostaly do rukou dva sériové eRkové kusy s čísly podvozků 001 a 003. I kvůli tomu se inženýři obou společností potkaly právě v ředitelství RML.

Výroba těchto dvou prvních kusů vyšla bezmála na 500 tisíc Euro. Částka to ale rozhodně nebyla konečná, protože po finální kompletaci přišla na řadu společnost JM-Imports, jež měla za úkol zařídit nezbytné úpravy ke zvýšení výkonu. První sériový Juke-R svěřila společnosti SP-Engineering, zatímco ten druhý putoval do společnosti Syvecs.

Po několika úpravách putoval jeden z upravených Juků na motorovou brzdu a výsledkem je… Schválně si tipněte! ;) Naměřený výkon je 1 053 koňských sil!