Prior Design představil úpravu Mercedesu-Benz SLS AMG s názvem PD900GT

Autor: Anina Russová - 16. 2. 2015


I když už SLS AMG ze showroomů automobilky Mercedes-Benz zmizelo, (nejen) tuningový svět na něj rozhodně nezapomněl. Naposledy si ho s úspěšným projektem připomněla německá tuningová firma Prior Design. Ti jsou proslulí tím, že jejich úpravy jsou poněkud výstřední, ale líbivé. Dokázali to třeba na projektu úpravy Audi R8 nebo BMW M5.

prior-design-PD900GT-mercedes-benz-sls-amg-tuning-01

Vraťme se ale k dnešnímu tématu. SLS AMG není zrovna beránek a sám o sobě budí velký respekt. Myslím, že u slabších jedinců po nastartování klidně i lehkou srdeční příhodu. Aby také ne, když se k životu probudí V8 o objemu 6.2 litru, tak je to jako malé zemětřesení. V důsledku lehčích a aerodynamičtějších dílů se také změnila dynamické hodnoty. Výkon 591 koní a točivý moment 650 Nm rozhýbe auto při zrychlení z klidu na 100 km/h za neuvěřitelných 3.8 sekundy a maximální rychlost se zastaví až na 315 km/h.

Balíček úprav exteriéru obsahuje zcela nový přední nárazník s lízátkem a nově tvarovanými otvory pro přívod vzduchu. Nový je pak samozřejmě zadní nárazník s difuzorem, z něhož hrozivě vykukuje dvojice koncovek výfuku. Úpravou prošly také boční prahy a za pomoci nýtů zatraceně rozšířené blatníky. Nicméně pro ty, kteří by si SLS AMG opravdu chtěli vyšpěrkovat, nabízí Prior v úpravě PD900GT také novou kapotou vyrobenou z uhlíkových vláken a velké sportovní přítlačné křídlo. To, jak si možná myslíte, není v tomto případě jen designovým prvkem, ale opravdu při vysokých rychlostech tlačí zadek k zemi.

prior-design-PD900GT-mercedes-benz-sls-amg-tuning-02

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek