V současné době, kdy je prakticky na celém světě zcela zastaven turistický ruch, netrpí jen letiště, bary a restaurace, ale také půjčovny aut. Ty největší najdete v Americe, kam také standardně přichází tisíce turistů, kteří si je půjčují. Teď ovšem auta stojí a tak bylo potřeba vyřešit, co s nimi. Nápad, uklidit je na louku vedle letiště, vypadal na první pohled dobře. S čím přišla jedna autopůjčovna, rychle zaujalo i jiné, a tak u floridského letiště brzy parkovalo skoro 7000 aut různých půjčoven. Tomu je ale konec.

Před pár dny totiž tohle obří parkoviště zachvátil velký požár. Zatím není úplně jisté, co tak rozsáhlý a devastující požár zapříčinilo, ale jedna z verzí mluví o posledním zaparkovaném autě. Je možné, že ono auto mělo rozpálené výfukové potrubí a ve chvíli, kdy jej řidič zaparkoval na travnaté ploše, která je dlouhodobě zcela vysušená, tráva začala hořet.

The Aviation Unit is at it again. Chief Pilot Shane Engelauf flew the Huey and completed over 80 drops over this massive…

Zveřejnil(a) Charlotte County Sheriff's Office dne Pátek 3. dubna 2020

Je štěstí, že se nikomu nic nestalo. Vlastně jde o zázrak, protože požár se rozšířil velmi rychle. Celkem lehlo popelem 3500 aut a spousta dalších byla poškozena. Dokonce hrozilo, že se plameny přesunou i na odstavená letadla, ale hasiči je po několika velmi dlouhých hodinách dostali pod kontrolu.

Problémem nejen Floridy, ale svým způsobem i našeho státu, jsou právě ona sucha. Podobné případy se mohou stávat kdykoliv a kdekoliv. I vy tedy dávejte pozor, kde po jízdě parkujete, a nikdy z aut nevyhazujte nedopadlky.