Při požáru na Floridě lehlo popelem 3500 aut. Požáru pomohlo dlouhotrvající sucho

Autor: Anina Russová - Zdroj: Twitter, Facebook - Foto: Twitter, Facebook - 8. 4. 2020


V současné době, kdy je prakticky na celém světě zcela zastaven turistický ruch, netrpí jen letiště, bary a restaurace, ale také půjčovny aut. Ty největší najdete v Americe, kam také standardně přichází tisíce turistů, kteří si je půjčují. Teď ovšem auta stojí a tak bylo potřeba vyřešit, co s nimi. Nápad, uklidit je na louku vedle letiště, vypadal na první pohled dobře. S čím přišla jedna autopůjčovna, rychle zaujalo i jiné, a tak u floridského letiště brzy parkovalo skoro 7000 aut různých půjčoven. Tomu je ale konec.

Před pár dny totiž tohle obří parkoviště zachvátil velký požár. Zatím není úplně jisté, co tak rozsáhlý a devastující požár zapříčinilo, ale jedna z verzí mluví o posledním zaparkovaném autě. Je možné, že ono auto mělo rozpálené výfukové potrubí a ve chvíli, kdy jej řidič zaparkoval na travnaté ploše, která je dlouhodobě zcela vysušená, tráva začala hořet.

https://www.facebook.com/CCSOFLSheriff/posts/2993957237329628

Je štěstí, že se nikomu nic nestalo. Vlastně jde o zázrak, protože požár se rozšířil velmi rychle. Celkem lehlo popelem 3500 aut a spousta dalších byla poškozena. Dokonce hrozilo, že se plameny přesunou i na odstavená letadla, ale hasiči je po několika velmi dlouhých hodinách dostali pod kontrolu.

Problémem nejen Floridy, ale svým způsobem i našeho státu, jsou právě ona sucha. Podobné případy se mohou stávat kdykoliv a kdekoliv. I vy tedy dávejte pozor, kde po jízdě parkujete, a nikdy z aut nevyhazujte nedopadlky.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru