Těm, kteří parkují svá auta před domem, se to sice líbit nebude, ale vyčistit silnice a chodníky je před nastávající zimou nutné. S končícími prázdninami se v ulicích Prahy postupně začnou objevovat značky se zákazy zastavení a s dodatkovými tabulkami, které nás všechny budou informovat o tom, kdy a kde bude čištění ulic probíhat a kdy bychom na svém obvyklém místě stát neměli.

V pondělí 20. srpna pracovníci TSK zahájili podzimní část blokového čištění. Jako první přišly na řadu ulice na Praze 15 a 8. V pátek 24.8. to pak byly ulice Prahy 6 a postupně budou pokračovat další, a to až do 26. října letošního roku. O tom, kdy dojde k čištění v konkrétní ulici a řidiči by si tudíž měli přeparkovat svá vozidla, jsou Pražané informováni na webových stránkách www.tsk-praha.cz. Mohou si také nechat zasílat upozornění na čištění v místě jejich bydliště přímo do svého e-mailu, stačí se zaregistrovat do služby TSK – INFO.

Doba čištění je od 8.00 do 15.00 hod. TSK doporučuje motoristům sledovat dočasné dopravní značení v ulicích. Jedná se o přenosné značky zákaz zastavení, kde je uveden datum a čas. Řidiči je budou potkávat vždy týden před zahájením blokového čištění v konkrétní ulici. Na vytipovaných blocích bude použito přenosné dopravní značení IP25a „Zóna s dopravním omezením“ a IP25b „Konec zóny s dopravním omezením“, které by mělo v některých místech nahradit velkou řadu přenosných dopravních značek zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou.

Podrobné informace o blokových čištěních v dané lokalitě lze nalézt zde nebo zde. Uživatel si na stránkách může zadat buď přímo název ulice, kdy se mu následně zobrazí termíny jejího čištění, nebo může využít mapu, v níž lze zobrazit čištěné ulice a jejich okolí nejen podle lokality, ale i podle data, ve kterém bude čištění probíhat.