I když se jako motorističtí novináři vozíme novinkami nebo mnohdy třeba staršími, ale velmi výkonnými modely, nedává nám to možnost porušovat dopravní předpisy. A nejen nám, ale žádnému novináři – ani těm světovým a světoznámým… A věřte mi, že občas se uhlídat, je velký problém. Hlavně na prvních novinářských prezentacích. Naposledy třeba minulý týden s Jaguary… 😀 Není to ale nic oproti tomu, když se dostanete za volant supersilných Mercedesů-Benz AMG!

Představení nových E63 AMG se odehrálo ve Španělsku, kde mají zákony o provozu na pozemních komunikacích velmi přísné a policisté mohou auto, které například překročí rychlost, i zabavit. Jenže při výkonu takřka 560 koní se prostě pravá noha krotí složitě. Výsledkem opravdu důkladných testů AMG Mercedesů ve Španělsku je to, že do cíle press tripu nedojelo 18 amerických novinářů. Ti byli zastaveni místní policií, ale jak by mohlo ze začátku článku vyplývat, nebylo to za rychlost. Američtí novináři neměli platný evropský řidičský průkaz!

Policisté byli neoblomní a kromě 18 zadržených novinářů, zabavili také šest automobilů. Ačkoliv lidé z automobilky přišli novinářům na pomoc a z této nečekané situace se jim povedlo žurnalisty dostat, šest Mercedesů E63 AMG zůstává v rukou španělské policie – na dobu neurčitou.

Mluvčí automobilky Mercedes-Benz, Christan Bokich, k tomu prozradil: “Nebyly zaplaceny žádné pokuty, nebyly zaplaceny žádné poplatky a ani nebyly předány žádné úplatky.”

Vzhledem k tomu, že jsou novinářské akce ve Španělsku velmi časté, bude potřeba toto v případě amerických novinářů určitě pro příště nějak vyřešit…

-PS-