Několik desítek automobilů bude k dispozici na dražbě movitých věcí, která se uskuteční v pátek 20. října v prostoru exekutorských skladů v Čekyni u Přerova. Nejnižší vyvolávací cena automobilu začíná už na tisícikoruně, nejdražším kouskem je naopak Mazda CX-7 s vyvolávací cenou začínající na 100 000 Kč. Významnou část aukce tvoří šperky, mezi nimiž jsou zastoupeny také náhrdelníky z drahých kamenů. Ani tentokrát na dražbě nebude chybět spotřební elektronika či vybavení pro sport a volný čas.

Dražbu pořádá již tradičně třetí pátek v měsíci Exekutorský úřad Přerov JUDr. Lukáše Jíchy, který návštěvníkům nabídne téměř 900 položek. Tentokrát si zájemci budou moci vybírat z 36 automobilů, mezi kterými nechybějí takové vozy jako například Mazda CX-7, Ford C-MAX nebo Peugeot 607. V říjnové dražbě si na své přijdou také zájemci o dodávky, jejichž vyvolávací ceny začínají na 20 000 Kč. Malou kuriozitou je pak „ještěrka“ Desta začínající na 10 000 Kč.

„Dražby se v Přerově konají každý měsíc a pravidelně je draženo v průměru 800 – 900 položek. I proto patří mezi jedny z největších v republice, což přispívá k uspokojení pohledávek věřitelů a brzkému ukončení desítek exekucí,“ uvádí soudní exekutor Lukáš Jícha a dodává, že v říjnové dražbě budou kromě rekordního počtu motorových vozidel bohatě zastoupeny především šperky, mimo jiné také náhrdelníky z drahých kamenů, návštěvníci se tak mohou v předstihu připravit nejen na Vánoce, ale také na plesovou sezónu.

Jednotlivé položky je možné si obhlédnout v den dražby od 10:00 hodin. Samotná dražba následuje v pravé poledne. Od 13:00 pak proběhne výdej dražených věcí.

Kompletní seznam dalších movitých věcí a automobilů zařazených do říjnové dražby je již dostupný na webových stránkách Exekutorského úřadu Přerov.