Ferrari sice čas od času nějakou speciální edici představí, ale vždy se o ní ví dlouho dopředu a vždy jde o velmi diskutované téma. Tentokrát se ale podařilo vše udržet pod pokličkou a tak bylo toto velké představení v National Art Center v Tokiu také velkým překvapením.

Vůz s označením J50 stojí na základech modelu 488 Spider, které ale oddělení automobilky zodpovědné za speciální projekty s názvem Special Projects notně přepracovalo. Inspiraci prý brali ze 70. a 80. let, kdy měla auta stylu na rozdávání. Zároveň má vůz střechu s odnímatelnými karbonovými panely. Pro designéry bylo také důležité, aby byli schopni vytvořit takzvaný „helmet visor“ efekt. To znamená, že okna mají budit dojem zatmaveného hledí přilby. Určitě si všimněte černé boční linky, která má odkazovat na legendární modely GTO, F40 nebo F50

Model J50 pohání dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu 3,9 litru, který disponuje výkonem 690 koní. Z klidu na 100 km/h zrychlí asi za tři sekundy a maximální rychlost má elektronicky omezenou na 325 km/h.

Celkem vznikne pouhých 10 kusů tohoto vozu, cenu ale automobilka neprozradila.