Toyota Land Cruiser Matt Black Edition

Představuje se nová edice Toyota Land Cruiser Matt Black Edition

Od Josef Pelikán | Zdroj a foto: Toyota - Tisková zpráva - 11. 7. 2022


Toyota Land Cruiser se již přes 70 let těší bezkonkurenční pověsti pro svoji odolnost a schopnost vypořádat se s nejnáročnějším terénem. Právě to je základem nejnovějšího provedení Toyoty Land Cruiser, kterým je specifická varianta Matt Black Edition.

Jak vyplývá ze samotného označení, nová verze přichází s matně černou povrchovou úpravou prvků exteriéru s cílem vyjádřit neodmyslitelnou robustnost a účelnost modelu Land Cruiser.

Přečtěte si také:  LADA Niva Travel [BLACK] se představuje. Speciální edice přidává styl i lepší výbavu

Nová povrchová úprava zahrnuje lemování masky chladiče a její vertikální žebra, horní dekory světlometů a rámečky kolem mlhových světel. Matně černé jsou dále boční nášlapné prahy, střešní ližiny, kryty vnějších zpětných zrcátek a 18″ litá kola společně s dekorem výklopné zádě nad registrační značkou.

Svěží úpravu dostal i interiér, kdy nabídku čalounění sedadel obohatily dvě nové varianty koženého čalounění s černými opěradly a černými sedáky v kombinaci s bočnicemi v kontrastní šedé, resp. hnědé barvě. V případě hnědé se jedná o odstín koňského sedla.

Nová varianta Matt Black Edition je k dispozici pro nejvyšší výbavu Toyoty Land Cruiser v pětidveřovém provedení. Používá stávající pohon všech kol a přeplňovaný naftový čtyřválec 2,8 litru s maximálním výkonem 204 koní, točivým momentem 500 Nm a šestistupňovou automatickou převodovkou.

Přečtěte si také:  Studie ukázala, jaké názvy automobilových značek lidé nejčastěji komolí. Vítěz asi nepřekvapí

Dostupnost jednotlivých prvků závisí na výbavové linii. Struktura výbavových linií a jejich obsah se může lišit podle konkrétního trhu. V Česku bude Matt Black Edition nabízena v rámci výbavy Executive.

Zahájení prodeje nové Toyoty Land Cruiser Matt Black Edition na evropských trzích je naplánováno na poslední čtvrtletí 2022.