policie-majaky

Pražská nemocnice má unikátní stroj. Využívá traktor s majáky a sirénou [video]

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze - Ilustrační foto: Max Pixel - 3. 4. 2023


Všeobecná fakultní nemocnice v Praze nevyužívá pouze klasické sanitní vozy, ale také jeden traktor s výstražným světelným a zvukovým zařízením. A právě tento traktor s majáky byl v minulém týdnu k vidění v pražských ulicích. Na svých sociálních sítích se tím pochlubila samotná nemocnice.

Jde o traktor Claas AXOS 310 CX, který dostal v loňském roce Technicko-provozní úsek Všeobecné fakultní nemocnice v Praze darem. Z původně běžného traktoru se tak stal traktor s právem přednostní jízdy, protože byl osazen majákovou technikou.

Přečtěte si také:  Řídili jsme Lamborghini, placaté ale nebylo. Byl to traktor

Traktor ovšem nemocnice nepoužívá k převozu pacientů, jakkoliv by to občas v zacpané Praze byla ideální volba, nýbrž k rozvozu mobilních agregátů. „Vzhledem k velikosti, poloze, rozmanitosti a členitosti areálů naší nemocnice je traktor obrovskou výhodou,“ vysvětluje na svém facebooku VFN a technicko-provozní náměstek nemocnice Jiří Pala k tomu dodává: „Za pouhou hodinu a půl jsme například schopni přistavit a spustit mobilní dieselagregát o výkonu 700 kVA ve všech 11 areálech VFN včetně detašovaných pracovišť.“

Traktor Claas Axos 310 CX se vyráběl mezi lety 2009 až 2015. Pohání jej čtyřválcový, 4,4litrový naftový motor typu 1104D-44TA o výkonu 54 kW. Traktor dokáže jet rychlostí až 40 km/h. Že traktor není pomalý, to potvrzuje i přiložené video.

Štítky: , , , ,

1 názor na “Pražská nemocnice má unikátní stroj. Využívá traktor s majáky a sirénou [video]”

  1. Skvělý nápad, traktoru s právem přednostní jízdy, nedat přednost, si řidič rozmyslí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *