Je zajímavé, že když je před volbami, začnou se věci najednou hýbat tím správným směrem. Zatímco za posledních pár let bylo ticho po pěšině, za poslední dobu se v dopravě dějí neuvěřitelné věci.

Nejprve se začalo mluvit alespoň o přibližné podobě pražského okruhu, který město potřebuje jako sůl. Debaty to budou dlouhé, ale je dobře, že se alespoň něco děje. K tomu všemu Praha nějakým zázrakem přišla na to, že má v zásobě několik stovek parkovacích míst, které vlastně může uvolnit. A stalo se.

Jde o 240 míst na Kotlářce, 175 míst ve Švehlově a 115 míst v Písnici. Všechna tato parkovací místa jsou na pozemcích bývalých záchytných parkovišť, která ještě stále patří Správě služeb hlavního města. Prostory si ale vypůjčilo TSK a rozhodlo se ihned konat. I když parkoviště nejsou zrovna v ukázkovém stavu, na některých dokonce roste i tráva, rozhodlo se je TSK ihned zprovoznit. Parkovat na nich tak můžete zatím zdarma, ale počítat musíte s tím, že jsou hlídaná pouze kamerovým systémem. Strážný a závory přibydou později. Parkovat zde můžete klidně každý den a celý den, ale ne několik dní v kuse.

Další parkování přibude u Nemocnice Na Homolce. V jejím okolí jsou nově zprovozněné modré parkovací zóny a najít zde jediné neplacené volné místo, je celkem problém. Když pak jedete na vyšetření, může vás takové kroužení a hledání nepříjemně zdržet. Proto zde město hodlá už brzy postavit velký parkovací dům, který budou moci využívat jak návštěvníci a pacienti Homolky, tak také Motola. Své místo zde najdou i lékaři a sestry, které problém s parkováním trápí úplně stejně.