Praga R1R opět v rukou Jona Olssona při cestě na hranici polárního kruhu + video

Autor: Tisková zpráva - 9. 3. 2017


Pragu R1R, předsériový prototyp českého supersportovního automobilu, si vybral jako nejlepší sportovní auto, kterým kdy jel, známý youtuber a extrémní lyžař Jon Olsson. S Pragovkou se rozhodl absolvovat cestu z dánské Kodaně do švédského Östersundu, zamrzlým jezerům u Äre a zpět do Stockholmu. Jeho doprovod tvořily fascinující vozy jako Mercede-AMG GT-S přestavěný na verzi GT4, Batmobile nebo Porsche 911 Carrera ze 70. let minulého století!

Koncem minulého roku Jon Olsson absolvoval s Pragou R1R cestu z Monaka přes Barcelonu až do jihošpanělské Marbely, kde má svou letní vilu, a následně se vydal i na věhlasný okruh Ascari. Po této cestě byl Pragou tak nadšený, že si ji zvolil i jako vozidlo snů na extrémní Snow Tour, která je obdobou Gumball rally. Ani extrémní mrazivé podmínky však český supersport nezastavily a Jon si svou týdenní cestu náramně užil. Aby byla cesta dokonalá, nezapomněl ani na svou typickou kamufláž.

 

Česká Praga je jednou z nejstarších automobilových značek světa (1907) a aktuálně nabízí závodní automobily Praga R1 v různých specifikacích. Tento závodní automobil těží zejména z nízké hmotnosti, špičkové aerodynamicky, vysoké spolehlivosti i nízkých provozních nákladů. Díky celokarbonovému monokoku splňujícímu nejpřísnější kritéria se pyšní i nejvyšší možnou mírou bezpečnosti. Z ryze závodní verze R1 vychází pro silniční provoz homologovaná verze R1R, která se svým 2.0litrovým turbomotorem o výkonu 380-400 koní (podle verze) a hmotností pod 700 kg poráží výkonovými parametry i ty nejdražší hypersporty planety.

Výhradním dealerem a servisním centrem pro země Střední Evropy je pražská společnost AutoTechnologi specializující se kromě servisu vozů Mercedes-Benz a AMG na tzv. customer sports. Její tým např. v sezóně 2015 vyhrál absolutní pořadí prestižní Blancpain GT Series s vozy Mercedes-Benz SLS AMG GT3. Tak jako minulý rok i pro Snow Tour byl zvolen jako doprovodný vůz, v dílnách AutoTechnologi upravený, Mercedes Benz AMG A45 s výkonem 450 koní.

Supersport Praga R1R bude v této podobě k vidění 30. března na mosteckém autodromu.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru