PP-Performance vyladili BMW M6 Gran Coupé na brutální výkon i točivý moment

Autor: Anina Russová - 9. 11. 2014


Je vůbec reálně možné vylepšit něco, co je podle mnohých naprosto dokonalé už samo o sobě? I když dokonalost je hodně realitvní pojem, BMW M6 Gran Coupé se k ní hodně přibližuje. Dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 4.4 litru s výkonem 560 koní a točivým momentem 680 Nm je zabalen do zatraceně elegantní karoserie s luxusním interiérem, který kombinuje pohodlí a funkčnost. Jestli se bezsporu něco inženýrům v Mnichově něco povedlo, pak je to tohle auto.

Jenomže jsou mezi námi tací, kterým je tohle prostě málo, kteří chtějí víc – lepší a rychlejší M6. Mezi ty se řadí i německá tuningová firma PP-Performance a právě na BMW M6 Gran Coupé si posvítili.

Podívali se na výkon motoru, který po zásahu do řídící jednotky, montáže výfukového potrubí od Akrapoviče a po montáži lepších filtrů vyskočil až na 800 koní a točivý moment se zvýšil na 950 Nm! I když se nic nemá přehánět, tohle už bude hodně zajímavá bestie, kterou ale nebude úplně jednoduché zkrotit.

Pokud byste si na tenhle balíček úprav dělali zálusk, pak vězte, že jeho cena je 14 999 EUR, tedy necelých 417 tisíc korun. Hodně? Rozhodně, ale ten točivý moment a výkon jsou velmi přesvědčivé argumenty.

 

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru