PP Performance poladili Mercedes-AMG C 63 S a Mercedes-AMG GT S

Autor: Anina Russová - 1. 10. 2015


Profesionální tuningové firmy se předhánějí v tom, která ještě více vyladí z výroby už tak silná auta. Upravit auto totiž v poslední době znamená ladění map v řídící jednotce, výměna kol a podvozku či nový výfukový systém. Můžeme si o tom myslet co chceme, ale z nějakého důvodu to funguje a poptávka po takových úpravách je enormní.

Mezi takové ladiče se řadí i německá tuningová firma PP Performance. Není co řešit, tihle pánové jsou velmi schopní. Hezky si pohráli se SEATem Leon nebo Volkswagenem Golf GTI a sklidili za ně zasloužený úspěch, tentokrát si ale vybrali mnohem divočejší základ z dílny Mercedesu AMG a představují nám rovnou dva krásné kousky.

V prvé řadě je to C 63 S AMG Sedan. Pod kapotou je dvakrát přeplňovaný motor V8 o objemu 4,0 litru s výkonem 510 koní a točivým momentem 700 Nm. Po zásahu PP Performance se tyhle hodnoty dostaly na 613 koní a 769 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h se odehraje za pouhé 3,6 sekundy a maximální rychlost je po deaktivace omezovače až 307 km/h.

Druhým autem je mnohem sportovnější AMG GT S. S už tak dost brutálními vlastnostmi auta v PP Performance dost zacvičili. Biturbo V8 o objemu 4,0 litru chytlo druhý dech a ze sériových 510 koní a 650 Nm se stalo 610 koní a 765 Nm. Připojte k tomu upravené výfukové potrubí z nerezové oceli a je jasné, že tady končí veškerá legrace. Obzvlášť, když ke zrychlení z 0 na 100 km/h potřebuje pouhých 3.4 sekundy a maximální rychlost se zastaví na číslovce 324 km/h.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru