Na americké ebay se před pár dny objevil vskutku zajímavý inzerát (ve čtvrtek však přihazování skončilo – bez výhry) a jeho předmětem byl prodej exkluzivního supersportu Ferrari Enzo. Ovšem ne jen tak ledajakého. Podle informací k aukci má najeto pouhých 175 mil a nikdy nebylo registrováno. Jde tedy o úplně nové auto.

Podle použitých fotografií se zdá, že jde o původní auto ze sbírky brunejského sultána, který v roce 2010 svůj vozový park částečně rozoprodal. Mezi prodanými auty bylo právě i červené Ferrari Enzo.

Sbírka automobilů brunejského sultána je jedna z těch největších a nejvzácnějších a také ne úplně prozkoumaných, i když už jsme mu jednou do garáže nakoukli. Za branami jeho garáže jsou stovky exkluzivních, ale i velmi raritních aut, která nikdy nejela a nebo si jízdu užívají pouze zcela výjimečně. Mezi zaparkovanými auty se dají najít i takové skvosty, které takřka nikdy nejely a vlastně jsou úplně nové – dokonce bez registrace na jakéhokoliv majitele.

Ale otázkou je, zda je to opravdu legitimní nabídka. I když se toto Enzo prodává v Americe, je v evropské specifikaci, což nahrává tomu, že by se opravdu mohlo jednat o auto brunejského sultána, nikoliv třeba auto ze sbírky moderátora Jay Lena, který se také může pochlubit obrovskou sbírkou automobilů. A pokud se navíc podíváme na prodejcovy ostatní aukce (probíhající nebo nedávno skončené), v nichž prodává Bugatti Veyron z roku 2008 s najetými 50 km, Ferrari FXX Evoluzione z roku 2005 s 11 najetými kilometry, obrovský Maybach 62 nebo zbrusu nové Lamborghini Aventador, nezdá se, že by auta byla focena v jednom autosalonu.

Jde tedy o pouhého vtipálka nebo dalšího neznámého sběratele exkluzivních aut, kterému teče do bot a musí se své sbírky zbavit? Zvláštní je, že má 9 pozitivních hodnocení… Tak jak to tedy je?

-PS-