Jak řídí vaše máma? Tahle britská 70letá dáma docela dobře. Teď se učila driftovat v BMW M4 Competition. A docela jí to šlo! 🙂

Aby také ne, když je to matka jednoho britského novináře Mata Watsona, který jí už za volant několikrát posadil. Vyzkoušela si třeba autonomní jízdu ve Volvu XC60 anebo launch control v Audi RS 4 Avant. Teď se posadila do emkového bavoráku, aby se naučila driftovat.

Nejdříve ji sveze Mat Watson v BMW M2 Competition (mimochodem tohle auto aktuálně také testujeme 🙂 ) a ukáže jí, co po ní asi tak chce. Podle záběrů si ale myslím, že si to tak úplně – jako její syn – neužívá. Nebo už se bojí toho, co přijde, až si sedne za volant sama?

Máma nebude sedět v Matově BMW M2 – asi i protože má manuál – ale ve 450koňovém BMW M4 Competition s automatickou převodovkou. Na sedadlo spolujezdce vedle ní se posadí Sam, profesionální instruktor driftování.

Test: Potřebujete BMW M4 a nebo stačí BMW 440i M Performance?

A Sam je vážně skvělý instruktor, je trpělivý a velmi taktní. Na druhé straně se ale i Matova matka snaží dělat vše přesně tak, jak jí Sam říká. Začínají klasickými „donuty“, které rozhodně nejsou tak jednoduché, jak vypadají. Na druhé straně ale nejsou zase až tak složité. A tahle dáma to zvládla!

A co vy? Jak jste se učili driftovat? 🙂