Porsche: Nové malé přeplňované motory a 911 hybrid nebude

Autor: Pavel Srp - 31. 3. 2012


Automobilka Porsche se rozpovídala o svých plánech, mezi kterými je i možnost použití menších čtyřválcových motoru s přeplňováním pomocí turbodmychadla a po zprávě, že se do modelu 911 dostane hybridní pohon, tuto zprávu dementovala. S těmito informacemi přišel nizozemský Telegraaf, který cituje nejmenovaného technika, předpokládáme, že v rámci Porsche AG.

Technik nizozemskému tisku prozradil, že Porsche opravdu zvažuje výrobu čtyřválcového boxeru přeplňovaného malým turbem, který by snáze naplnil požadavky na snižování spotřeby a emisí CO2. S takovým modelem se počítá pouze pro nížší specifikace, pro vrcholné verze zůstanou přeplňované šestiválcové boxery. Název Turbo zůstane jen pro původní šestiválce.

Na otázku, zda se pro Porsche 911 opravdu chystá hybridní pohon technik odpověděl: „Zatím žádné hybridní verze modelu 911 v plánu nemáme, vlastně pouze z důvodu zvýšení hmotnosti, které tato technologie přináší. Ale nikdy neříkej nikdy. Technologie ale umíme, jak je vidět u hybridních verzí Panamera a Cayenne.“

Myslím, že je nevyhnutelné, že budoucí Boxstery a Caymany budou používat přeplňované čtyřválce 2,2 litru nebo 2,5 litru, které budou nejspíš sdílet s ostatními auty z koncernu Volkswagen. V krajním případě přijde také Porsche 911 s podobným motorem. Koupili byste si ji? Nebo jste zastáncem amerického „objem ničím nenahradíš“? Podělte se s námi na našem facebooku. ;)

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru