Porsche-fotograf-Jordan_Lenssen-uci-jak-fotit-auto

Porsche nás ve videu naučí, jak vyfotit skvělé fotky auta jen s telefonem

Od Pavel Srp | Zdroj: youtube.com - 11. 8. 2020


Mobilní telefony už mají dnes foťáky takové, že je možné s nimi fotit opravdu pěkné fotky. Na velké foťáky to sice stále nemá, ale chytré technologie i umělá inteligence dokáží z fotky rovnou udělat vážně pěkný obrázek. Chytré technologie ale nejsou vše, a proto nám Porsche ukáže, jak fotit ještě lépe.

Natočilo video, v němž nám dá pár tipů profesionální fotograf Jordan Lenssen. Nejde o nic složitého, jen pár základních tipů, které udělají fotku lepší už jen při jejím pořizování.

Základem je ostrost. Mobilní telefony umějí tzv. uzamknout ostřicí bod. Stačí, abyste na displeji ťukli (anebo podrželi prst) na místo, kam má telefon ostřit. Ten už si ho pak bude držet.

Aby byla fotka co nejlepší, důležité je také místo, kde ji pořídíte, ale také pozice samotného auta – včetně srovnání horizontu. Nic nezkazíte, když budete mít auto přímo z čelního pohledu, případně přímo ze strany nebo ze zadního pohledu. Povedené bývají také fotky z 3/4 úhlů – například ze zadoboku.

Každý fotograf vám poví, že základem dobré fotky je světlo. Porsche ukazuje několik příkladů se světlem napřímo, případně s drobným zastíněním anebo i protisvětlo, ale takové fotky je třeba ještě trochu upravit. A to je poslední kapitola. Stačí upravit třeba jen světlost, stíny, kontrast anebo vyvážení bílé a z dobré fotky se rázem může stát skvělá fotka.