Porsche Cayenne GTS s výkonem 420 koní a sportovním podvozkem

Autor: Pavel Srp - 10. 4. 2012


Ve světové premiéře na autosalonu v Pekingu 2012 se představí již druhá generace výkonnějšího modelu Cayenne GTS. Nové SUV je svým charakterem značně odlišné od sourozenců Cayenne S a Cayenne Turbo. Od poloviny letošního roku bude možné si vůz objednat také v České Republice.

Dravost modelu Cayenne GTS podtrhuje zvýšený výkon motoru na 420k (309kW) jehož základ je v osmiválci typu Cayenne S. Síla motoru přenášená na všechna kola je zajištěna osmistupňovou samočinnou převodovkou Tiptronic S vybavenou funkcí start/stop. Zrychlení z 0 na 100km/h dosáhne vůz za 5,7s, rychlost 160km/h pokoří již za 13,3s. Nejvyšší rychlost nového SUV je 261km/h. Kombinovaná spotřeba paliva v cyklu NEDC se pohybuje na hranici 10,7l/100km.

Druhá generace Cayennu GTS má sportovně laděný podvozek. Ten je tužší, než u typu Cayenne S. Vůz je také vybaven aktivními tlumiči PASM (Porsche Active Suspension Management) a světlou výšku má sníženou o 24mm. Díky tomu je vůz obratnější a lépe se s ním manévruje.

Sportovní charakter vozu se vyznačuje takovými prvky, jako je například převzatá příď z typu Cayenne Turbo, rámečky a lišty v lesklém černém provedení, specifické ochranné lišty, rozšířené lemy blatníků či dvojitý integrovaný střešní spoiler. Interiér vozu nabízí standardní kožené čalounění s prvky z alcantary. V běžném provedení nového GTS jsou v osmi směrech nastavitelná přední sedadla.

Vůz Porsche Cayenne GTS bude k prodeji od července 2012 v ceně od 90 774 € včetně DPH.

[nggallery id=653]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru