SEAT-Leon-X-Perience-zima

Zima se kvapem blíží. Při řízení v zimě je zapotřebí zvláštní obezřetnosti, protože se často vyskytují nepříznivé povětrnostní podmínky, mezi něž patří mlha, déšť, sněžení a tvorba náledí. Tyto podmínky mohou způsobovat větší únavu řidiče a zvyšují pravděpodobnost nehody. Ángel Suárez, inženýr v Technickém centru SEAT, poskytl řidičům následující tipy pro bezpečnou jízdu v zimě.

Před spuštěním motoru je důležité zkontrolovat pneumatiky – vůz by měl být vybaven zimními pneumatikami – a hladiny provozních kapalin. V případě nutnosti oškrábat led z oken a nikdy nepoužívat horkou vodu.

SEAT-Leon-X-Perience-nemrznouci-kapalina

Před vyjetím se ujistěte, že máte kompletní výbavu. Přesvědčte se, že máte zcela nabitý akumulátor mobilního telefonu a plnou palivovou nádrž. Je také praktické vozit s sebou sněhové řetězy, kapesní svítilnu pro nouzové situace, vodu, teplé oblečení a přikrývku.

Jste-li připraveni k jízdě, vložte klíč do skříňky zapalování a vyčkejte, dokud kontrolní světla na přístrojové desce nezhasnou. Poté sešlápněte pedál spojky a zapněte zapalování. Pokud se spuštění motoru nezdaří, počkejte několik sekund a celý postup zopakujte.

SEAT-led-skrabka-na-okno

Za jízdy v mlze nebo při špatné viditelnosti byste měli snížit rychlost jízdy a zvětšit bezpečný odstup od vpředu jedoucích vozidel. Měli byste také zapnout mlhové světlomety a pečlivě sledovat značení vymezující jízdní pruh.

Na ledu nebo sněhu byste měli řídit plynule a být připraveni na neočekávané situace. Vystříhejte se příliš rychlého otáčení volantem a brzděte potřebnou intenzitou při jízdě přímým směrem.

Dodržováním těchto doporučení se můžete vydat na cestu bez starostí o to, jaké bude počasí.