Když před několika lety policisté oznámili, že budou na některá auta nechají instalovat beranidla, vyvolalo to velké debaty. Jedni se ptali, k čemu budou, další, zda je policisté vůbec kdy využijí. Praxe ale ukázala, že využijí. Policisté vysvětlili, v jakých situacích je používají a jaký typ řidičů se s nimi může setkat na vlastní kůži.
Původ mají tato beranidla v Americe, stejně, jako pit manévr, ke kterému jsou nejčastěji potřeba. Ostatně, právě tento manévr určený k zastavení ujíždějícího řidiče učili české policisty právě jejich američtí kolegové.
Policisté prozradili, že kovové rámy jsou umístěny na předních náraznících některých služebních vozidel, a kromě zastavení ujíždějícího řidiče pomocí pit manévru jej používají ve vybraných případech i proti řidičům, kteří ohrožují účastníky silničního provozu, odmítají respektovat výzvy k zastavení a snaží se hlídce ujet. Často se jedná o řidiče pod vlivem alkoholu či drog.
Ohledně pit manévru policisté vysvětlili, že jde o náraz do zadní části pronásledovaného auta tak, aby nedošlo k ohrožení žádných účastníků provozu, ale ujíždějící řidič byl zastaven.