Neukázněných řidičů, kteří jezdí nepřipoutaní nebo s telefonem u ucha, je na silnicích stále velké množství. Policie se s těmito nešvary snaží bojovat všemi možnými dostupnými prostředky, včetně tzv. skrytého dohledu v neoznačených autech.

Jenomže teď přišla na mnohem sofistikovanější způsob, jak si podat ty řidiče, kteří tyto dopravní předpisy porušují. Tedy, alespoň ti z Olomouckého kraje. Jejich systém funguje tak, že neukázněné řidiče policisté natáčí z obyčejného autobusu a následně jen informují hlídku v autě, která hříšníky dojede a pokutuje.

Za několikahodinový dohled z autobusu takto policisté před několika dny zaznamenali 15 přestupků. V 11 případech šlo o telefonování, další tři vozidla nebyla technicky plně způsobilá k provozu na pozemních komunikacích a jeden řidič za volantem studoval mapu tak pečlivě, že zcela bez okolků kličkoval po silnici.

Policisté jsou s výsledky této dopravně bezpečnostní akce velmi spokojeni a budou v ní pokračovat. Právě takto jsou schopni odhalit i ty přestupky, které by jinak zůstali bez povšimnutí.