nabdal-nemocnice-3

Nic nenaštve tolik, jako když přijdete ke svému autu, které najdete nějakým způsobem poškozené. Ano, je možné se proti tomu pojistit, ale jsou to starosti navíc. Ovšem poškodit auta zdravotníků, kteří mají v těchto dnech práce až nad hlavu, to už je opravdu na pováženou.

Ovšem přesně to se stalo v areálu kladenské nemocnice 28. listopadu. Policisté tam toho dne řešili šestici poškozených aut, která patřila tamním zdravotníkům. Některá byla poškrábaná, zjevně dost do hloubky a s pořádnou silou. Další měla rozbitá, ale i ulomená zpětná zrcátka. Dotyčný dokonce některým autům propíchal pneumatiky.

Policistům se bohužel zatím nepodařilo zjistit, kdo je tím vandalem, který se zaměřil na auta zdravotníků. Proto prosí o pomoc. Pokud někdo pozná muže ze záznamu, může se obrátit na linku 158.

Pokud dotyčného najdou, hrozí mu za poškození cizí věci až rok vězení. A samozřejmě bude muset vše uhradit. Mimochodem, pokud by se vám někdy něco takového stalo, povinné ručení nijak nepomůže. Je potřeba mít sjednané havarijní pojištění, jehož součástí zpravidla bývá i řešení škod od vandalů. Pokud havarijní pojištění nechcete, pak je možné si k povinnému ručení připlatit právě jen pojistku na vandalismus.

Přidat komentář