Zdroj: ČT24/Facebook

Během následujících týdnů budou policisté postupně odebírat 865 nových služebních aut. Protože se do tenderu na vozový park přihlásila jen Škoda Auto, jde především o Octavie. U nich ale oproti těm stávajícím proběhlo několik výrazných změn. Tendr od počátku provázela řada problémů, dokonce byla jeho první verze Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže zrušena a Škoda Auto uspěla až v druhém výběrovém řízení.

Policie představila nová auta. Nadále bude hlídkovat v octaviích, oproti stávajícím vozům ale s karosérií typu combi….

Zveřejnil(a) ČT24 dne Pondělí 9. září 2019

Víte, že Octavie policie používá už řadu let, ovšem tentokrát do služby nastoupí verze kombi. To je velkou novinkou, protože doposud měli policisté k dispozici jen krátké verze. Nové Octavie dostanou také výraznější, dvoubarevnou světelnou signalizaci, která prý nejde přehlédnout a která kombinuje modrou a červenou barvu. K tomu museli policisté přistoupit poté, co se zvyšuje počet nepozorných řidičů, kteří majáky přehlíží. Všechna auta mají také zesílené přední nárazníky a něco, co se dá označit jako beranidlo. To má přední část Octavií ochránit při případném nárazu.

Novými Octaviemi ale obměna nejen policejního vozového parku nekončí. Na své si přijdou i hasiči, kteří by se měli ještě letos dočkat 152 nových vozů. Dále ministerstvo vnitra nakoupí 300 mikrobusů taktéž převážně pro policii.