Před nedávnem jsme psali o tom, že čeští řidiči mají tak trochu problém se správnou jízdou v pruzích. Stačí se rozhlédnout kolem sebe a nelze si nevšimnout toho, že řidiči mají z pravého jízdního pruhu asi strach a tak raději jezdí v pruhu levém. Problém je, že bezdůvodná jízda v levém pruhu je nezákonná. Jde o přestupek, který může být na místě ohodnocen pokutou až 2000 Kč, ve správním řízení až 2500 Kč. A přesně to hrozilo řidiči, se kterým téma správné volby jízdního pruhu chtěla před pár dny probrat policejní hlídka na D1. Dopadlo to ale úplně jinak.

Přečtěte si také:  Vědí řidiči, že na dálnici je i pravý pruh? Vypadá to, že nikoliv a přitom mají povinnost v něm jezdit

Případ se stal začátkem minulého týdne, kdy si policejní hlídka všimla BMW bezdůvodně jedoucího v levém jízdním pruhu na dálnici D1 ve směru od Mankovic do Ostravy. Řidič ale na maják a světelnou signalizaci policejního auta nereagoval, tak, jak měl, tedy zastavením. Místo toho se rozhodl před hlídkou ujet.

Sjel z dálnice a pokračoval směrem do Ostravy, přičemž ve městě ujížděl i rychlostí přesahující 100 km/h. Nakonec, poté, co se do honičky zapojilo několik dalších hlídek, byl řidič zastaven. Krajská policejní tisková mluvčí k tomu řekla: „Následně bylo zjištěno, že řidič BMW má opakovaný zákaz řízení a v rejstříku trestu 18 záznamů. Kontrolou se také ukázalo, že vozidlo, kterým muž měl ujíždět, bylo vedeno v evidenci jako odcizené. V nejbližších dnech bude vráceno majiteli.“

Řidič odmítl test na alkohol i drogy, při výslechu nevypovídal. V tuto chvíli je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu po prokázání viny hrozí až tříletý trest.