Policisté chtěli s řidičem probrat jeho bezdůvodnou jízdu v levém pruhu. Místo diskuze jim začal ujíždět

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 2. 2. 2021


Před nedávnem jsme psali o tom, že čeští řidiči mají tak trochu problém se správnou jízdou v pruzích. Stačí se rozhlédnout kolem sebe a nelze si nevšimnout toho, že řidiči mají z pravého jízdního pruhu asi strach a tak raději jezdí v pruhu levém. Problém je, že bezdůvodná jízda v levém pruhu je nezákonná. Jde o přestupek, který může být na místě ohodnocen pokutou až 2000 Kč, ve správním řízení až 2500 Kč. A přesně to hrozilo řidiči, se kterým téma správné volby jízdního pruhu chtěla před pár dny probrat policejní hlídka na D1. Dopadlo to ale úplně jinak.

Případ se stal začátkem minulého týdne, kdy si policejní hlídka všimla BMW bezdůvodně jedoucího v levém jízdním pruhu na dálnici D1 ve směru od Mankovic do Ostravy. Řidič ale na maják a světelnou signalizaci policejního auta nereagoval, tak, jak měl, tedy zastavením. Místo toho se rozhodl před hlídkou ujet.

Sjel z dálnice a pokračoval směrem do Ostravy, přičemž ve městě ujížděl i rychlostí přesahující 100 km/h. Nakonec, poté, co se do honičky zapojilo několik dalších hlídek, byl řidič zastaven. Krajská policejní tisková mluvčí k tomu řekla: „Následně bylo zjištěno, že řidič BMW má opakovaný zákaz řízení a v rejstříku trestu 18 záznamů. Kontrolou se také ukázalo, že vozidlo, kterým muž měl ujíždět, bylo vedeno v evidenci jako odcizené. V nejbližších dnech bude vráceno majiteli.“

Řidič odmítl test na alkohol i drogy, při výslechu nevypovídal. V tuto chvíli je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu po prokázání viny hrozí až tříletý trest.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru