policie-superb-radar

Policie zveřejnila místa, kde bude v rámci Speed Marathonu už tento pátek měřit rychlost

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Policie ČR, Cebia - Ilustrační foto: Policie ČR - 16. 4. 2024


Už na tento pátek 19. dubna chystá policie další Speed Marathon. Na více než tisícovce míst České republiky bude připravena měřit rychlost projíždějících řidičů. Místa vybírali v průběhu března sami lidé.

Policie dnes zveřejnila seznam všech míst, která byla v anketě zadána a na kterých se v pátek policejní hlídky s radary objeví. Jsou to místa nejen u velkých silnic, ale také ve městech a u škol, kde je dodržování maximální povolené rychlosti velmi důležité. Kompletní seznam míst rozdělený po krajích a po jednotlivých dopravních odděleních si můžete stáhnout v excelové tabulce zde.

Jaké jsou postihy za překročerní rychlosti?

Překračování nejvyšší dovolené rychlosti je častý přestupek českých řidičů. Vysoká rychlost je navíc jednou z nejčastějších příčin vzniku dopravní nehody. A co vám hrozí, pokud by vás policisté nejen při chystaném Speed Marathonu přistihli při jejím překročení?

Postihy za překročení rychlosti ve městě i mimo něj jsou stejné, liší se ovšem to, o kolik rychlost překročíte. Ve městě je to vzhledem k větší přítomnosti dětí, chodců, cyklistů a podobně přísnější.

Pokuta za překročení rychlosti v obci 

PřestupekPokuta na místěPokuta ve správním řízeníTrestné body
Překročení rychlosti o méně než 10 km/hdo 1 500 Kč2 000 – 5 000 Kč
Překročení rychlosti o 10 až 19 km/h1 500 – 2 000 Kč2 000 – 5 000 Kč2
Překročení rychlosti o 20 až 39 km/h2 500 – 3 500 Kč4 000 – 10 000 Kč4
Překročení rychlosti o 40 a více km/hnelze řešit na místě7 000 – 25 000 Kč6*

*Navíc i zákaz řízení o délce 6 až 18 měsíců. 

Pokuta za překročení rychlosti mimo obec 

PřestupekPokuta na místěPokuta ve správním řízeníTrestné body
Překročení rychlosti o méně než 10 km/hdo 1 500 Kč2 000 – 5 000 Kč
Překročení rychlosti o 10 až 29 km/h1 500 – 2 000 Kč2 000 – 5 000 Kč2
Překročení rychlosti o 30 až 49 km/h2 500 – 3 500 Kč4 000 – 10 000 Kč4
Překročení rychlosti o 50 a více km/hnelze řešit na místě7 000 – 25 000 Kč6*

*Navíc i zákaz řízení o délce 6 až 18 měsíců. 

Štítky: , , , , , ,

45 názorů na “Policie zveřejnila místa, kde bude v rámci Speed Marathonu už tento pátek měřit rychlost”

 1. Když nepojedu na hranici povolené rychlost zdržuji provoz. Když ale mám přesně dodržet povolenou rychlost jsem tím to úkolem zaměstnán tak, že už nejsem schopen plně se věnovat okamžitému silničnímu provozu. Tak že podle mne širší tolerance postihu za oscilaci kolem hranice povolené rychlosti (promiňte to cizí slovo ale zrovna mě nenapadlo žádné slovní spojení v českém jazyce.).
  Na druhou stranu je třeba výrazněji postihovat překročení rychlosti které už je možné během jízdy určitě rozpoznat. Neobstojí argument že jsem třeba mladý a mám rychlejší reakci, nebo že mám dobrou značku brzdového systému. Či jiné výmluvy. Je třeba počítat s tím že do vaši dráhy na hlavní silnici se chce zařadit z vedlejšího směru jiný účastník provozu. Ten obvykle není schopen reagovat na vaši zvýšenou rychlost. A dále je třeba tolerovat a předvídat chyby ostatních účastníků. Každý, a to bez vyjímky, občas uděláme v provozu nějakou tu chybu, tak ji tolerujme i ostatním.

 2. Vážení nustale zapominate na jeden nesvar MOBILY ZA VOLANTEM dneska mela moje feluska stestí a to je mi 69 a jezdim od 18ti . hadejte co jsem zazil dama za volantem v jedne ruce bgetu a v druhé mobil a vjiždela do kruhace . mel jsem nalatu ji vytahnout a tu bagetu nacpat do krku

   1. Stana jen konstatuje, že to měření nemá žádný pozitivní vliv na nehodovost. Nepochopí jen hlupák.

   2. Peníze potřebuje stát a tak vymýšlí různé figle jak je z nás dostat…a počty mrtvých nejde ani trochu…aspoň nebude nikdo z nich chtít důchod.

 3. Robin Malina

  nejhorší je zbytečné omezování rychlosti na místech kde to není potřeba a pak tam jen pokutovat

 4. Kdyby si aspon pcr zjistila stav silnic. Maji v planu chytat u nas v obci, kde se frezuje vozovka a krizovatka je uzavrena…

 5. nejhorsi je mnereni kde to nikoho neohrozuje a je to jenom na vydelek obce treba neratovice u kostela

 6. Jasně především jde jak vyždímat penize každy překročí rychlost to prostě nejde,jezs´dit se dá i rychleji a pozpečně horší kdo to řidí.Policii sama překročujena dělá přestupky jim nikdo nic špatný.

 7. Na nějaký seznam míst bych nesázel. Stejně budou měřit,kde se jim zamane. Sami dobře vědí,kde slušně vydělat,na to nepotřebují typy od práskačů.

 8. Připadá mně to to poněkud divné zveřejňovat kde se bude měřit rychlost. Stejně se najdou exoti kteří budou překračovat rychlost v měřených úsecích. To je stejné jako když na Velikonoce police sdělí, že bude bude dávat dýchat a blbouni se napijí, přesto sednou za volant a police je chytne. Přirovnání : – vrátný řekne zlodějovi, že ve 23,30 hodin jde na obchůzku, aby nešel do objektu krást. Prozrazovat co budu dělat ? Vždyť to nedělají ani karbaníci (karetní hráči). Zloděj taky nikomu neřekne kde půjde krást.

  1. Sváťa, také nechápu, proč oznamují kde budou. Postavení na hlavu, asi to tak v té naší kotlině chodí. Informovat, nebo žádat povolení například na demonstraci. Neznám zemi, kde policie nebo občané tak konají. OK dny přeji v pohodě.

   1. Vyjádřili jsme jen svůj názor a přeci se nebudeme na večer nervovat. Chceme se pěkně vyhajat, ráno se s úsměvem vzbudit, krásně posnídat a mít od rána dobrou náladu a ne, aby nás hned ráno někdo na.ral a chtěl nám zkazit den. Tak to přece nedopustíme ! Přeji dobrou noc, pěkné sny a zítra, vlastně nejen zítra, ale i další, sluníčkové dny ! P.S. Než dát peníze na pokutu, raději je ušetřím na panáčka kořalky a udělám něco pro své zdraví a aby mi dobře trávilo (nejsem závislák). Ovšem pokud nevytáhnu koně z garáže.

   2. Naopak je to tak právě správně. Já chci hrdou policii, která se neschovává, ale je vidět. A měření nemá být trest ani naplnění rozpočtu, ale hlavně akce s preventivním dopadem

    1. Přesně!! Ne jako VB za starých ačsů, schovaní a naskovaní v příkopách. To je na prd. Ať se ukáží a stojí ve vestách a měří. Sakra, kde to žijeme?👀😨

 9. Je to další policejní šikana a lidi jako hloupé ovce vybírají místa měření. Pro boha národe už se probuď!!!!

 10. Vážený pane, jsem 70+, řídím denně bez nehod od svých 19 ti let a necítím se být debílkem. Zkuste si zajet někam dál po našich cestách a STRIKTNĚ dodržovat dopravní značení. Většina silnic 1 ní třídy vede centry ucpaných měst, mimo města samá rychlostní omezení, protože se tam něco událo před desítkami let, začátky a konce obcí se pomalu začnou překrývat, zastávky BUS mimo obce kde zastaví BUS v pracovní dny 3x dopoledne a 3x odpoledne , ale zbytek dnů a týdnů tam musí desetitisíce řidičů omezit rychlost, protože to jsou ta správná místa pro ty co nás chrání a pomáhají. Do toho každoroční opravy cest po zimách a před koncem roku, protože je třeba utratit peníze. Nejsem pirát, ale proklínám Rumla ( ODS ), který si v rámci své a stranické ( ODS ) image prosadil snížení rychlosti z 60 na 50 km/h ! Tzn. čím lepší auta, pneumatiky, světla, brzdy a nejrůznější asistenty, tak tím více zpomalíme dopravu ! Za těch 30 let se při tom už min. 2x obměnil vozový park !

  1. Tak potom běžte sbírat a ohledávat ty blbečky co to přepálí a zabijou sebe nebo druhé…je to opravdu krásný pohled … tak hlavně že přijede te o 5 min pozdeji

   1. lidí je jak sr…. se strátama se se počítá a jako plus je snížení emisní stopy lidstva… :-)

   1. Bodový systém je špatně nastavený je potřeba trestat ty závodníky co si pletou silnice zezávodním okruhem a zmírnit toleranci u nižšího překročení. V obci 90 to bych bral řidičák aspoň na 5 let ať má dostatek času přemýšlet co udělal body nebo pokuty nepomůžou

  2. Dá se s tím souhlasit, nejhorší, co mohli politici protlačit, jsou asistenti pomoci při jízdě. Pomáhají pouze odpoutavat pozornost řidiče od řízení. Bez těch nesmyslu, mimo čidel couvani, mam najeto bez nehody za 50 roku hodně přes 1M km a to nejsem řidič profesionál.

 11. Ano,ono nestačí že nás radary měří pomalu už i na záchodě.Je potřeba řidiče šikanovat a trapně pokutovat i za sebe menší překročení rychlosti ještě speciální policejní akcí! Kdyby jste se radši zaměřili na ty co jezdí bezdůvodně pomalu a nutí ostatní riskovat při předjíždění!

  1. Dobrý den naprosto s vámi souhlasím.
   Ale bohužel v této zemi je všechno obráceně a nelogické.

  2. Ano nejhorší je bezdůvodně pomalá jízda.Policie to má řešit a neřeší!Za bezdůvoně pomalou 6bodů a zákaz řízení mni.na rok.

  1. Je třeba vymítit agresory z českých silnic. 85%Čechů nemá na silnici vůbec co dělat. Pravidla silničního provozu je vůbec nezajímají a je to čím dál horší.

   1. přesně tak, třeba agresivní psychopat, kterej na mě troubí když ho v obci bez provozu v 69 předjíždím, nebo nelidská bestyje co si z připojovacího pruhu dálnice vynucuje uhnutí aut do levého pruhu by měli být vymíceni :-)

    1. Jardo, nauč se mateřskému jazyku a teprve potom piš. To co jsi napsal je asi ukrajinština. Hnus. 👿

  2. Přesně tak. Jed potřeba podojit lidi – ale jen ty, kteří si to zaslouží. Když budeš jezdit, jak máš, nemáš se snad čeho bát ne?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru