Začátkem září jsme vám říkali o tom, že policie pátrá po řidiči formule z dálnice D4 u Příbrami. Tehdy jej zachytil jiný z řidičů, který video umístil na sociální sítě. Všimla si ho i policie a rozjelo se velké pátrání. Právě na sociálních sítích se v různých diskuzích často objevovala otázka, proč řidiče stíhat, když zjevně vůbec nejel rychle. Dokonce možná až zvláštně pomalu.

Po dálnici D4 se proháněla formule. Policie pátrá po jejím řidiči

Problém je v tom, že formule nesplňuje žádné potřebné nutnosti určené pro provoz na pozemních komunikacích. Nemá osvětlení, nemá ani registrační značky, a má velkou spoustu ostrých hran “Ano, nic se nestalo, tak proč to řešit?” zní na facebooku. Pokud by se stalo, byl by to velký malér, který by nejspíš končil u soudu. A to jen v tom lepším případě. Bezpečností či technické normy aut nejsou vymyšleny jen tak pro zábavu. Jde mimo jiné i o naši bezpečnost!

A formule v provozu je sice zajímavá, jedinečná a nepřehlédnutelná, ale rozhodně není povolená. Vyšetřování této jízdy je u konce, policie udává, že formuli pilotoval 45letý řidič.

Případ byl předán správnímu orgánu, který mu může uložit pokutu od 5 do 10 tisíc korun a o řidičský průkaz může přijít na dobu od šesti měsíců do jednoho roku. Jak policie řidiče dopadla, zatím nezveřejnila. Dokud nebude ukončeno správní řízení, tak ani nemůže. Řekla jen, že pomohlo policejní šetření i veřejnost.