toyota_land_cruiser-policie

Policie převzala prvních 22 off-roadů Toyota Land Cruiser

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: Toyota - Tisková zpráva - 8. 4. 2022


Toyota předala vedení Policie ČR prvních 22 vozů Land Cruiser určených do těžkého terénu. Dodávka je první ze 100 vysoutěžených vozidel v rámci rámcové smlouvy pro roky 2021 až 2023 v celkové hodnotě téměř 180 milionů Kč.

Před pár dny se předávala první vozidla Toyota Land Cruiser pro českou policii. Součástí dodávky byla i vozidla pro cizineckou policii, určená pro zahraniční mise. Dalších 13 vozů je aktuálně objednaných.

toyota_land_cruiser_policie
Policejní Toyoty Land Cruiser na silnici | Foto: Pavel Srp

„Toyota s bezpečnostními a záchrannými složkami v ČR spolupracuje již několik let. Vedle Policie ČR dodáváme naše auta například hasičům, městské policii, záchrankám i Armádě ČR. Je to pro nás čest a těší nás, že naše vozy mohou pomáhat a být spolehlivým partnerem v náročných situacích i při extrémních podmínkách,“ říká generální ředitel Toyota ČR Martin Peleška.

Přečtěte si také:  Jen co vyjel s novým Lamborghini Aventador SVJ, už mu ho zabavila policie. Kromě značky mu totiž chybělo i pojištění

Dodávané vozy Toyota Land Cruiser LC150 jsou vybaveny dieselovým motorem o objemu 2,8 litru s výkonem 150 kW, který umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 9,9 s, a šestistupňovou automatickou převodovkou s terénními redukcemi. Vozy mají výhradně pohon 4×4 se třemi diferenciály včetně mezinápravového diferenciálu Torsen. Podvozek kombinuje víceprvkové zavěšení kol a rámovou konstrukci karoserie, což je vhodné pro kombinaci silničních a off-road schopností.

policie-predani-toyota_land_Cruiser-2
Toyota předala policii prvních 22 Land Cruiserů do těžkého terénu | Foto: Toyota
policie-predani-toyota_land_Cruiser-1
Některé Toyoty Land Cruiser jsou ve stříbrném provedení s typickými polepy Policie, jiné jsou jednobarevné jen s nápisem | Foto: Toyota
Štítky: , , ,

1 názor na “Policie převzala prvních 22 off-roadů Toyota Land Cruiser”

  1. To máme Alpy nebo co ? Land Cruiser je do vysokých hor jistě dobré auto ,ale na silnici žere, nejede…Nebo jestli policisté nepovažují ČR celou za džungli, pak jedině..

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek