Policie má v plánu obměnit některé své starší vozy pro skrytý dohled. Jde zejména o neoznačené vozy Volkswagen Passat a Škoda Superb, které měří rychlost na dálnicích a silnicích první třídy. Zakázka má být na 38 nových vozů Škoda Superb.

Výběrové řízení podle informací požadovalo karoserii sedan či liftback, motor s výkonem přes 200 kW s maximální rychlostí více než 250 km/h a se zrychlením z 0 na 100 km/h pod 6 sekund. Policie dál požadovala automatickou převodovku, pohon všech kol a adaptivní podvozek. Jediným modelem, který tato kritéria splňoval – a byl ve výběrovém řízení přihlášen – je právě Superb. Vozy budou nakonec dodány ve výbavě Ambition s nejvýkonnějším motorem 2.0 TSI s 280 koňmi.

Policie za 38 vozů zaplatí celkem 64 292 930 Kč včetně DPH. To znamená průměrně 1 691 919 Kč včetně DPH za každý jeden vůz. Není to rozhodně málo, ale na druhou stranu je v této ceně již zahrnuta kompletní měřící technika i další nezbytné policejní vybavení. Nutno však dodat, že některé nové Superby dostanou tuto výbavu ze starších, vyřazovaných Volkswagenů Passat R36, nebo novějších Passatů 3.6 V6.

Přečtěte si také:  Z Mladé Boleslavi vyjel první automobil už před 115 lety. Byl to Laurin & Klement Voiturette A

Dodávka nových aut bude probíhat ve dvou vlnách. Ta první bude zahrnovat 19 aut a k policii se dostane do konce ledna 2018, zbylých 19 aut má být dodáno do 29. června 2018. Očekávat můžeme opět různé barvy tak, aby auta nešlo poznat na první pohled.