Policie má v plánu obměnit některé své starší vozy pro skrytý dohled. Jde zejména o neoznačené vozy Volkswagen Passat a Škoda Superb, které měří rychlost na dálnicích a silnicích první třídy. Zakázka má být na 38 nových vozů Škoda Superb.

Výběrové řízení podle informací požadovalo karoserii sedan či liftback, motor s výkonem přes 200 kW s maximální rychlostí více než 250 km/h a se zrychlením z 0 na 100 km/h pod 6 sekund. Policie dálo požadovala automatickou převodovku, pohon všech kol a adaptivní podvozek. Jediným modelem, který tato kritéria splňoval – a byl ve výběrovém řízení přihlášen – je právě Superb. Vozy budou nakonec dodány ve výbavě Ambition s nejvýkonnějším motorem 2.0 TSI s 280 koňmi.

Policie za 38 vozů zaplatí celkem 64 292 930 Kč včetně DPH. To znamená průměrně 1 691 919 Kč včetně DPH za každý jeden vůz. Není to rozhodně málo, ale na druhou stranu je v této ceně již zahrnuta kompletní měřící technika i další nezbytné policejní vybavení. Nutno však dodat, že některé nové Superby dostanou tuto výbavu ze starších, vyřazovaných Volkswagenů Passat R36, nebo novějších Passatů 3.6 V6.

Dodávka nových aut bude probíhat ve dvou vlnách. Ta první bude zahrnovat 19 aut a k policii se dostane do konce ledna 2018, zbylých 19 aut má být dodáno do 29. června 2018. Očekávat můžeme opět různé barvy tak, aby auta nešlo poznat na první pohled.