dacia_sandero-bila_barva

Policie pátrá po řidiči v Dacii, který měl agresivní jízdou a zbraní ohrožovat řidičku v Karlových Varech

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: Policie ČR - Tisková zpráva - 12. 2. 2022


Karlovarští kriminalisté pátrají po svědcích agresivní jízdy dvacetiletého řidiče. Ten měl dne 11. prosince loňského roku v době od 13:05 do 13:08 hodin v Karlových Varech po průtahu městem silnice č. I/6 řídit osobní automobil značky Dacia bílé barvy.

Při vjezdu na průtah města v místě u obchodního domu Globus si měl vynucovat přednost od osobního vozidla značky DS 4 modré barvy, které řídila osmadvacetiletá řidička. Řidičku měl svou jízdou ohrozit, aby nedošlo ke srážce vozidel, musela přidat rychlost. Do levého jízdního pruhu kvůli projíždějícím vozidlům přejet nemohla.

Přečtěte si také:  Srazil pomník, skončil ve stromě a odešel. Policie po něm pátrá

To mělo dvacetiletého řidiče zřejmě naštvat. Následně měl řidičku se svým osobním automobilem dojet. V rychlosti kolem 70 km/h měl na její vozidlo v úseku od Globusu až po čerpací stanici OMV na ulici Pobřežní několikrát najíždět a používat při tom výstražné zvukové znamení.

Řidič Dacie projížděl v Ostravě parkem po schodech. Byl opilý a prý si spletl cestu

Když byl dvacetiletý řidič těsně za vozidlem poškozené řidičky, měl vytáhnout svou airsoftovou střelnou zbraň a z otevřeného okénka u řidiče z ní několikrát vystřelit po jejím vozidle. Ke střelbě po vozidle mělo dojít v blízkosti odbočky k čerpací stanici OMV Pobřežní. Poškozená řidička si všimla ve zpětném zrcátku, že na ní muž několikrát vystřelil a také slyšela několik dopadů střel na karoserii jejího vozidla. Po střelbě měl dvacetiletý muž předjet řidičku zprava. Když byl v úrovni jejího vozidla, měl prstem několikrát ukazovat doprava a doleva na svůj krk.

Vzhledem k povětrnostním podmínkám, mokré vozovce a strachu poškozené řidičky, mohl dvacetiletý řidič způsobit vážnou dopravní nehodu. S řidičkou navíc ve vozidle cestovaly i dvě malé děti.

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví. Karlovarští kriminalisté žádají případné svědky agresivní jízdy a střelby, kteří v inkriminovanou dobu místem procházeli či projížděli nebo tento incident mohla zaznamenat palubní kamera v jejich vozidle, aby volali na bezplatnou telefonní linku 158.

Přečtěte si také:  Slovenští policisté mají rekordmana. Po dálnici jel skoro třístovkou

Informace k této agresivní jízdě a střelbě, které pomohou při vyšetřování, je taktéž možné sdělit policistům na kterémkoliv obvodním oddělení. Karlovarští kriminalisté se případem intenzivně zabývají.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek