policie-BMW-5-2

Policie chystá nákup nových služebních aut za miliardu

Od Pavel Srp | Zdroj: ČTK - Foto: Policie ČR - 12. 6. 2022 1

Služební policejní auta dostávají pořádně zabrat a najíždějí spoustu kilometrů v ostrém tempu. Jejich obnova, aby byla funkčnost policie zachována, je nezbytná. Teď se chystá velká obměna vozového parku policie za miliardu. Mělo by jít asi o 800 nových aut.

Ministerstvo vnitra vypsalo výběrové řízení na nákup nových automobilů pro dopravní a pořádkovou policii. Cena zakázky bude jedna miliarda korun bez daně. Dodání přibližně osmi stovek policejních aut by se mělo odehrát během tří let. Uzávěrka přihlášek je 8. července.

Samotné výběrové řízení je rozděleno na dvě části. V té první jde o dodávku pěti stovek aut pro hlídky pořádkové policie a jde o zakázku na 619,83 milionu korun bez daně (750 milionů Kč s DPH). V té druhé jde o dodávku tří stovek aut za 371,9 milionu korun bez daně (450 milionů Kč s DPH) pro službu dopravní policie.

Přečtěte si také:  Policejní honička Prahou skončila střelbou, speciálním pit manévrem a několika rozbitými policejními auty

Hlavním hodnotícím kritériem zakázky bude cena za jedno vozidlo, ale Ministerstvo vnitra bude posuzovat i další technické údaje jako jsou například spotřeba paliva, náklady na údržbu a podobně. S vítězem výběrového řízení bude uzavřena rámcová smlouva. Odběr aut v jednotlivých letech se bude řídit tím, kolik peněz dostane ze státního rozpočtu.