Česká policie se přidala k té švýcarské, německé, italské nebo losangeleské a brzy převezme několik elektromobilů BMW i3. Podle dostupných informací má jít o půlroční testování, které zaplatí přímo české zastoupení mnichovské automobilky. Elektrické i3 by měly být nejspíše zařazeny pod pražským krajským ředitelstvím a logicky by je tak strážníci mohli využít v pražském centru.

Podle několika málo fotek, které kolují po sociálních sítích je vidět, že malé i3 dostaly klasické policejní polepy, které jim podle nás opravdu sluší. Hlavně v zadní části vypadá auto dost “naštvaně”.

Jenže nebude to jen státní policie, elektrický bavorák bude fungovat i ve službách městské policie v několika městech. Na dálnici byly vyfoceny vozy pro strážníky v Hradci Králové, Pardubicích nebo ve Zlíně.

BMW i3 pohání elektromotor s výkonem 125 kW a točivým momentem 250 Nm bez jediné prodlevy. A díky tomu mají případní silniční piráti smůlu. Auto má navíc zrychlení z 0 na 60 km/h srovnatelné s předchozí generací BMW M3! 🙂