elektromobil-Polaris_Ranger_XP_Kinetic-1-scaled

Polaris představuje nový elektrický model Ranger XP Kinetic

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Polaris - 6. 12. 2021


Polaris opět posouvá celý obor vpřed, když představuje očekávaný model Ranger XP Kinetic – netvrdšího pracanta s nejplynulejší jízdou mezi doposud vyráběnými UTV. Ranger XP Kinetic, vybavený elektrickým motorem, který vzešel ze spolupráce společností Polaris a Zero Motorcycles, zakládá nový standard výkonnosti a produktivity v kategorii UTV, přičemž nabízí nekompromisní schopnosti, bezkonkurenční životnost a kultivované jízdní vlastnosti.

„Polaris znovu demonstruje oddanost k inovacím inspirovaným jezdci, díky které dokážeme splnit jejich potřeby a jít dál, než si oni sami umí představit,“ říká Mike Speetzen, CEO společnosti Polaris. „Na základě tohoto bohatého odkazu pokračujeme v naší tvrdé práci při vytváření bezkonkurenčních jízdních zážitků a ve spolupráci se společností Zero Motorcycles využíváme neuvěřitelné možnosti elektrického pohonu ve prospěch našich zákazníků. Nový Ranger XP Kinetic je toho dokonalým příkladem.“

Díky špičkovému výkonu a točivému momentu nabízí Polaris Ranger XP Kinetic ještě více síly, takže uveze více, utáhne více a udělá více práce. Okamžitý nástup točivého momentu u elektromotoru zajišťuje přesné ovládání při tahání těžkých nákladů. Kromě toho, nejmodernější motor v kategorii pracuje s menším počtem pohyblivých částí, což znamená nižší náklady na údržbu a více produktivního času. Navíc tichý elektrický pohon usnadňuje konverzaci s rodinou a přáteli, umožňuje začít pracovat brzy ráno, aniž byste budili sousedy, neruší zvířata a dovoluje nepozorovaný příjezd na místo lovu.

„Ranger XP Kinetic je určen pro naše tvrdě pracující zákazníky, kteří jsou hrdí na svou práci a vždy hledají způsoby, jak co nejvíce zvýšit svou produktivitu,“ říká Steve Menneto, prezident divize Polaris Off-Road. „Ranger XP Kinetic otevírá výhody elektrifikace a umožňuje těmto zákazníkům jezdit efektivněji a udělat víc práce, protože jim dává více síly, než kdy měli k dispozici.“

elektromobil-Polaris_Ranger_XP_Kinetic-2-scaled.

„Elektrifikace už tak prvotřídního produktu je velmi komplikovaný závazek, ale u Polarisu máme výhodu, že začínáme s nejlepším UTV v kategorii a talentovaným a spolupracujícím týmem,“ říká Sam Paschel, CEO společnosti Zero Motorcycles. „Z kombinace technologií Zero Motorcycles, naší vášně pro elektrifikaci a oddanosti společnosti Polaris k inovacím inspirovaným zákazníky, vznikl zcela nový elektrický Ranger, který nabídne neuvěřitelné jízdní zážitky.“

Polaris Ranger XP Kinetic je v nabídce jako třísedadlový model ve verzích Premium a Ultimate. Verze Premium má jednu baterii s kapacitou 14,9 kWh a nabízí dojezd 70 km (45 mil), zatímco verze Ultimate má kapacitu 29,8 kWh a nabízí dojezd 130 km (80 mil). Verze Ultimate má ve výbavě rovněž 18centimetrový displej infotainmentu s technologií RIDE COMMAND.

Nekompromisní schopnosti

Ranger XP Kinetic nabízí nekompromisní schopnosti, aby pomohl uživatelům udělat víc práce a nabízí největší výkon a točivý moment, jaký kdy byl v užitkovém side-by-side vozidle k dispozici. Špičkové hodnoty 110 koní a 190 Nm okamžitého točivého momentu mu dodávají maximální výkon a sebejistotu pro převážení až 567 kg nákladu a tažení až 1134 kg těžkého břemene, a i v tom nejtěžším terénu.

Světlá výška činí 35,5 centimetru, takže Polaris v pohodě přejede každou překážku, a obouvá osmivrstvé pneumatiky Pro Armor X-Terrain o průměru 74 centimetrů pro maximální přilnavost a odolnost při přejíždění překážek, jako např. kamenů či vyjetých kolejí. Se zdvihem odpružení 25,4 cm model XP Kinetic plynule zahladí nerovnosti, takže uživatelé mohou pohodlně projet i náročným terénem – ať už je práce či zábava zavede kamkoli.

elektromobil-Polaris_Ranger_XP_Kinetic-3-scaled

Bezkonkurenční životnost

Polaris Ranger XP Kinetic nabízí rovněž bezkonkurenční životnost, takže uživatelé mohou maximalizovat čas na práci a zvýšit produktivitu. Elektrický motor má méně pohyblivých součástí, což znamená nižší nároky na údržbu a větší provozuschopnost. Stroj prošel náročnými testy v extrémních podmínkách a zrádném terénu a dodává se se standardní tovární zárukou, tříletou zárukou na motor a pětiletou zárukou na baterii. Kromě toho, elektrický motor nevyžaduje žádné výměny oleje, filtru, zapalovacích svíček ani údržbu spojky. Očekávané náklady na plánovanou údržbu jsou o 70 % nižší než průměrné náklady na údržbu podobných vozidel s benzínovým pohonem.

Ranger XP Kinetic má ve výbavě kompletní přední nárazník a kompletní ochranný plech pod vozidlem, které zvyšují ochranu při jízdě v těžkém terénu.

Kultivovaný výkon

Výkonný a odolný Ranger XP se rovněž vyznačuje kultivovaností a čistým, tichým provozem, umožňujícím snadnou konverzaci s rodinou a přáteli, nepozorované příjezdy na vzdálená místa lovu a tichou práci kolem koní a dalších zvířat. Elektrický motor má plynulé a přesné ovládání v nízkých rychlostech, takže uživatel má dokonalou kontrolu a jistotu při tahání či couvání k vleku nebo postřikových pracích. Okamžitý nástup točivého momentu také nabízí rychlejší akceleraci a vzrušující jízdní zážitky v jakémkoli terénu.

Tento side-by-side nabízí také chytré funkce, které pomáhají maximalizovat produktivitu. 12V zásuvka v nákladním boxu je praktická při napájení doplňků jako jsou postřikovače nebo při dobíjení přenosných baterií. Nová konstrukce řazení má tradiční polohy high, low, neutral a parking, ale také nový integrovaný přepínač vpřed/vzad, takže zákazník může změnit směr jízdy pouhým přepnutím páčky, což urychluje činnosti jako je například orba.

elektromobil-Polaris_Ranger_XP_Kinetic-5-scaled

Kromě převodových stupňů high a low má také tři jízdní režimy pro maximální všestrannost, optimální přizpůsobení jízdním podmínkám a management dojezdu:

  • Eco+: Optimalizuje točivý moment a nejvyšší rychlost v zájmu maximálního dojezdu a je vhodný pro lehčí práci.
  • Standard: Optimalizuje odezvu na plyn pro denní ježdění a středně těžkou práci
  • Sport: Optimalizuje odezvu na plyn pro sportovní jízdu a nejtěžší práci

Moderní technologie se systémem RIDE COMMAND

Polaris Ranger XP Kinetic je vybaven 18centimetrovým displejem infotainmentu s technologií RIDE COMMAND, který vám umožní pracovat chytřeji a dodá vám klid. Uživatelé mohou přímo na displeji sledovat předpokládaný zbývající dojezd a stav nabití baterie. Mohou si dokonce uložit polohu své dobíjecí stanice a kdykoli zjistit, jak daleko od ní se nacházejí.

Rychlé a praktické nabíjení

Praktické možnosti nabíjení jsou navrženy tak, aby vyhovovaly specifickým potřebám uživatelů a jsou tak snadné, jako zapojit zástrčku do standardní zásuvky ve zdi. Ať už uživatelé dávají přednost nabíjení přes noc nebo rychlému dobití během polední pauzy, obojí je možné. XP Kinetic má ve standardní výbavě kombinovaný nabíjecí kabel Level 1 / Level 2 EV který umožňuje dobíjet ze zdroje 120 V nebo 240 V.

Tovární nabíjecí režim je 3 kW u verze Premium a 6 kW u verze Ultimate. Obě verze tak mohou dosáhnout plného nabití z 0 % za pouhých 5 hodin. S doplňkovým palubním dobíjecím systémem lze režim navýšit na 6 kW u verze Premium a 9 kW u verze Ultimate a zkrátit tak nabíjecí čas až o 50 %. Pro rychlejší dobíjení je doporučen zdroj 240 V, který může urychlit dobíjení čtyřnásobně oproti standardnímu zdroji 120 V.

elektromobil-Polaris_Ranger_XP_Kinetic-4-scaled

Příslušenství

I elektrická verze Kinetic je kompatibilní s 95 % příslušenství Ranger XP 1000 včetně skvělého kabinového systému Pro Shield, zajišťujícího celoroční komfort posádky. Další dostupné příslušenství zahrnuje navijáky Pro HD se snadnou montáží, které vylepšují možnosti tažení, a úložné prostory Lock & Ride pro bezpečné uložení nářadí a výbavy během jízdy.

Polaris navíc vyvinul nové specifické doplňky jako je sada elektrického rychlovytápění, takže uživatelé mohou jezdit pohodlně i v chladných měsících, nebo o 3 kW výkonnější palubní dobíječku pro maximálně rychlé dobití. Díky kompletní nabídce off-roadového příslušenství si uživatelé mohou postavit dokonalý stroj na práci, na zábavu nebo cokoli mezi tím.

Elektrický Polaris Ranger XP Kinetic bude u dealerů v České republice k dispozici v létě 2022.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru