2022-Ferrari-812-GTS-Carlex-9

Poláci upravili interiér Ferrari 812 GTS. Použili kůži divokých antilop a buvolů

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Carlex Design - 8. 6. 2022


Automobilka Ferrari si kromě techniky vždy dává hodně záležet také na zpracování interiérů svých modelů. Jenomže někteří zákazníci prostě chtějí něco navíc. Něco exkluzivnějšího. A právě pro ty je tu polská firma Carlex Design. Ta si vzala do parády Ferrari 812 GTS a jeho interiér povýšila na definici pojmu „luxus“.

Úpravce přepracovaný interiér popisuje tak, že odráží klasický vintage styl a zároveň sportovní charakter vozu. Aby dokázali, že jsou opravdovými specialisty ve svém oboru, použili na sedadla a výplně dveří kůži antilop druhu Kudu. Ty žijí jen ve východní a jižní Africe, jde tedy o divoká zvířata.

Přečtěte si také:  Dodávka jako nudný pracovní nástroj? Pro Ford Transit upraveného od Carlex Design to rozhodně neplatí

Kůže, použitá v autě, ale není z nějakého nelegálního honu, ale ze zvířat, která byla zastřelena kvůli jejich příliš rozrůstající se populaci. Pokud by kůži nevyužili k čalounění auta, přišla by na zmar. Zajímavostí je, že každý kus použité kůže je jedinečný. Každý má nějaké specifické vady. To právě proto, že pochází z divokých zvířat.

Další kůží použitou na některé díly byla ta buvolí. V tomto případě je černá a skvěle ladí ke karamelově hnědé z antilop. Třešničkou pak jsou unikátní švy, laserem gravírované motivy a několik kovových detailů. Všechny plastové díly pak byly lakovány černou lesklou barvou.

Přečtěte si také:  G-Power už neupravuje jen bavoráky. Představuje 830koňové Lamborghini Urus

Carlex, jak už je u nich zvykem, nijak nezasahoval do pohonného ústrojí auta. Jde tedy o sériový dvanáctiválec o objemu 6,5 litru, jehož výkon je 789 koní a točivý moment 718 Nm.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek