Novitec-Ferrari_812_GTS-N-Largo- (7)

Novitec ukázal upravené Ferrari 812 GTS N-Largo. Má 840 koní a je vyprodané

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Novitec - 6. 8. 2021


Úpravce italských supersportů Novitec představuje exkluzivní úpravu pro Ferrari 812 GTS. To dostalo bodykit N-Largo, ale také výrazně vyšší výkon. Pokud byste si takto upravené Ferrari chtěli pořídit, už máte smůlu, je totiž vyprodané. Podle úpravce navíc nevznikne ani dvacítka kusů.

Už sériový design Ferrari 812 GTS vypadá vážně ostře, ale Novitec na něj nainstaloval bodykit N-Largo. I díky tomu je teď auto širší o 70 mm vpředu a dokonce o 140 mm vzadu. Bodykit je samozřejmě vyroben z karbonu a spolupracoval na něm i automobilový designér Vittorio Strosek.

Přečtěte si také:  Mansory si pohrál s Rolls-Royce Cullinan a po dlouhé době se hodně držel při zemi

Speciální jsou také kola. Ta totiž pocházejí z vlastního vývoje a jde o kované disky s průměrem 21 palců vpředu a dokonce 22 palců vzadu. Jmenují se NF 10 NL a mají spoustu tenkých paprsků. K červené karoserii prezentačního modelu byly lakovány do kontrastního černého laku.

Ferrari 812 GTS pohání atmosférický dvanáctiválec o objemu 6,5 litru, na který se v Novitecu také zaměřili. Z původního výkonu 588 kW/800 koní a točivého momentu 718 Nm se podařilo dostat 618 kW/840 koní a 751 Nm. Může za to úprava řídicí jednotky a instalace nového výfukového systému. Po úpravě tak auto zrychlí z místa na stovku za 2,8 sekundy a maximální rychlost je až 345 km/h. 

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek