Koho by to nelákalo ? Když vyjedete s autem mimo udržované cesty, je to skutečný zážitek. Samozřejmě, musí se to umět. Jízda v terénu je kritizována hlavně kvůli dopadu na životní prostředí. Stálé používání vozidel v terénu může vést k odlesnění, erozi půdy a znečištění místních vodních zdrojů. Většina jízd v terénu je ale prováděna odpovědně a ti, kteří způsobí většinu škod, jsou neodpovědní řidiči.
A tak jsou mezi námi i slušní řidiči , kterým není životní prostředí a příroda lhostejná. Ovšem i při dodržování všech zásad ochrany přírody se můžete dostat na polní cestu nebo kamkoliv do terénu, který se nedá označit jako „běžná silnice“.
Víte , že i případná nehoda a poškození auta mimo silnici může krýt havarijní pojištění motorových vozidel? Většina pojišťoven takové pojištění neposkytuje a poškození vozidla v „terénu“ nehradí. Podrobným průzkumem se dá objevit pojišťovna, která za určitých podmínek řeší i poškození vozidla v terénu, a to dokonce i mimo území ČR.
Pokud je sjednáno havarijní pojištění, územním rozsahem je geografické území Evropy a celé Turecko. Z havarijního pojištění (nejlépe all risks) je kryto i poškození nebo zničení vozidla v důsledku střetu s překážkou, nárazu, pádu a podobně i v lesním terénu. Nesmí se samozřejmě jednat o závody všeho druhu, soutěže, přípravné jízdy k závodům či soukromé nebo testovací jízdy sloužící k tréninku řidičských dovedností.
Pro více informací a nebo přímo sjednání pojištění navštivte internetové stránky pojišťovacího makléře FINKAP s.r.o., který vám s případnými dotazy velmi rád pomůže a poradí.
[nggallery id=203]
-PR-