Jen vidět naživo Ferrari LaFerrari nebude úplně jednoduché, ale vidět naživo jeho sportovní verzi pojmenovanou jako FXX K se zdá být takřka nemožné. Vždyť bude vyrobeno pouhých 32 kusů. A my se v jednom z nich můžeme projet, navíc po italském závodním okruhu Imola.

A v čem, že je je Ferrari LaFerrari FXX K lepší než hypersport Ferrari LaFerrari? Jde o surové sportovní náčiní, které z atmosféricky plněného motoru V12 o objemu 6,3 litru a elektromotoru nabídne výkon 1 050 koní (860 koní má na svědomí spalovací motor V12 a 190 elektromotor) a točivý moment přesahující 900 Nm. A to všechno přenáší sedmistupňová dvouspojková převodovka na kola zadní nápravy. Zajímavý je také fakt, že FXX K má důkladně upravenou aerodynamiku, takže při rychlosti 200 km/h generuje přítlak neskutečných 540 kg. Důkladněji si o úpravách a vylepšení FXX K můžete přečíst v tomto našem starším článku.

Cena každého z 32 vyrobených kusů je stanovena na 2,2 milionu €, v přepočtu více než 60 milionů Kč. Už v době uvádění a představování tohoto modelu začátkem prosince minulého roku, však bylo vyprodáno. Jedno auto dostala k narozeninám třeba i manželka víceprezidenta Googlu. Pěkný dárek k narozeninám, co říkáte?

Podívejte se teď s námi na dvě přiložená videa. V tom prvním se můžeme přímo z kokpitu podívat na několik vcelku rychlých kol na závodním okruhu Imola a v tom druhém uvidíme auto z venku. A ujistěte se, že máte hlasitost na svých reproduktorech opravdu vysokou, protože ten zvuk motoru je neskutečný!