Počasí zastavilo provoz na dálnici D1. Sypače musely najíždět z protisměru a kamioňáci dostali pokuty

Autor: Anina Russová - Zdroj: Policie ČR - Foto: ŘSD - 2. 2. 2023


Noc ze středy na čtvrtek byla pro dálniční policisty z Velkého Beranova hodně náročná. Českem se prohnalo několik sněhových bouří, kdy jen za pár minut napadlo i několik centimetrů mokrého sněhu. To na dálnici D1 vedlo hned k několikerému zastavení provozu.

Sněhovou bouři navíc doprovázel silný vítr, a tak byla v první fází rychlost na D1 pomocí světelných tabulí snížena na maximálně 60 km/h. „Zhruba ve stejnou dobu zůstal na 100. kilometru ve směru jízdy na Prahu stát sypač, protože před ním zůstala stát vzpříčená přes oba jízdní pruhy nákladní souprava. K místu se tedy bylo pro zajištění údržby dálnice možné dostat pouze z protisměru. Provoz na D1 se tedy z toho důvodu směrem na Prahu úplně zastavil a všechna vozidla musela zůstat stát na dálničním tělese. Žádné objízdné trasy se vzhledem k aktuálnímu počasí stavět nemohly, protože komunikace nižších tříd, vedoucí souběžně s dálnicí, nebyly sjízdné tak, aby na ně mohly najet z dálnice kamiony,“ popsala krajská policejní tisková mluvčí Dana Čírtková.

Z důvodu nájezdu techniky byl následně zastaven provoz také na 90. kilometru ve směru na Brno. Policisté také zabránili nájezdu řidičů na dálnici z odpočívadla na 96. kilometru ve směru na Brno, protože sypač, který v tu dobu zůstal stát na 104. kilometru, musel projet na exit 90 v protisměru.

Dálniční známka zdraží. Návrh mluví o 100% zdražení, Ministerstvo dopravy uklidňuje, že o tolik to nebude

„Celou situaci komplikovali v celé vypjaté situaci na dálnici D1 také sami řidiči, protože například na 100. kilometru na Prahu zůstala krátce před třiadvacátou hodinou stát vedle sebe tři vozidla a blokovala tak provoz. I tuto situaci museli policisté řešit, aby mohla vozidla údržby úsek ošetřit,“ popsala Čírtková. Směr na Prahu policisté nakonec zprůjezdnili až kolem půlnoci. Ve stejnou dobu byl obnovený provoz také na 90. kilometru ve směru jízdy na Brno. Situaci ale zkomplikovala na 98. kilometru ve směru na Prahu nehoda dvou nákladních vozidel, a i tento úsek tak zůstal průjezdný pouze jedním jízdním

„Patnáct minut před třetí hodinou ranní se podařilo na dálnici ve směru na Prahu plně obnovit provoz. Tím ale práce pro dálniční policisty neskončila, protože museli některé řidiče, kteří zůstali stát na dálnici vzbudit a vyzvat je, aby pokračovali v jízdě a neblokovali tak zbytečně provoz. Za zjištěná protiprávní jednání policisté ukládali řidičům pokuty v příkazním řízení,“ popsala náročnou noc Dana Čírtková.

Štítky: , , , , , ,

26 názorů na “Počasí zastavilo provoz na dálnici D1. Sypače musely najíždět z protisměru a kamioňáci dostali pokuty”

 1. ..no ať jste jakykoli řidič,….náklaďáku nebo osobáku…. chovejte se tak, jak máte a jak chcete, aby se ostatní chovali k vám.
  a ruku na srdce …tzv.,,machýrkové“ , arogantní a ješitní páni, nedáváte svou ješitnost a UM za volantem příliš najevo???

 2. Pokud budou dálnice pouze dvou(respektivně čtyř) proudé tak to v dnešním provozu nebude lepší,ba naopak.I v těch banánových republikách mají už i pětiproudové silnice !

 3. 30 let na kamionu,ale co se děje teď je neskutečné.Manželka jede 90,já sedím vedle,dojede ji kamion ,začne blikat a troubit a když ve vesnici ubere na 50 tak to je potom něco.Jede těsně za autem a pořád bliká.V německu by za to dostal flastr

  1. Jaroslav Hofman

   Když pojede devadesát, tak ji kamion nedojde a pokud neumí jezdit ani devadesát, tak ať nejezdí. Brzdí už tak přehuštěny provoz a vytváří nebezpečné situace.

 4. A zase kamionaci tvl….bezte uz nekam,proc se vsichni do nich navazite? Nebyt jich,nemate co zrat!!!!! Tak si to laskavě uvědomte……A ze policajti davali pokuty? Co ty ridici naj delat, když museji dodržovat AETR o kterym rada z vas nema ani poneti co to vlastne je??? Ale furt se do nich strefovat umite….bezte vy co se do nich narazíte,zkusit jednou taky at vite jake to je!!!!!!

  1. Jardadědek

   Pokud každý řidič se svým vozidlem jede na své straně vozovky a dodržuje dostatečný odstup vozidla před nim není co řešit . Kamioňáky neházejte do jednoho pytle ,pokud jezdíte na galuskách a ucpávate silnice a zdžujete ostatní tak nemluvte o žrádle .

  2. Neustále se setkávám s blokováním provozu většinou kamiony které se nesmyslně předjíždějí několik minut souběžnou jízdou a často svůj úmysl nedokončí a zařadí se zpět za predjizdene vozidlo, po celou dobu tohoto manévru blokují provoz a vytvářejí nebezpečí pro okolí. Argumenty,že nebudeme mít co jíst jsou zcestné a ubohé .

   1. Jaroslav Hofman

    Tak si to bez někdy vyzkoušet a potom můžeš něco říkat. Všichni nejsou stejní, já jezdím kamionem jen občas a také mě štvou ty co najedou před člověka na poslední chvíli a potom dlouho zdržují. Na druhou stranu Osovský co nejedou ani těch 90 a zdržují, že je musí kamion předjíždět, to je podle mého větší problém a pokud řidič osobáku neumí jet po dálnici ani 90, tak ať nejezdí. Vytváří nebezpečnou situaci.

   2. To je pravda. Jezdím teprve 30 let, max je 80, to od roku 84 nikdo nezměnil, jezdívalo se 70. Pokud se někdo táhne pod 80, predjedu ho, pokud ten dotyčný nepřidá a předjetí vam schválně brání. Je to otázka vyrovnanosti řidiče a na tyhle manévry se připravit. Hlavně pokud i jedu osobakem, a kluci se předjíždí úplně na h…o, udělám si odstup, a mám v tomhle případě hlavu chladnou…

 5. Kdyby POLICIE ČR, dělala svoji práci a dohlížela na neukázněné řidiče kamionu ( hlavně cizince ), kteří předjíždí, začínají předjíždět v místech, kde je to opravdu nevhodné ( stoupání ), chovají se arogantně ( však on řídí náklaďák ), tak by to na našich dálnicích vypadalo jistě jinak.

  1. Mě řekli že se s nima nedomluví, a nemají páky z nich vymoct pokutu. Radši zastaví mě, za jakoukoliv kravinu. Takže Poláci, Rumuni co jim to jezdí i kilo, to prostě můžou, pro ně předpisy neplatí, protože naši policisté rumunsky neumi…

 6. ahoj , nějaký zákazy na nikoho neplatí. Každý den narazím na řidiče, který se ,,kochá,,
  a svoji zbytečně nízkou rychlostí brzdí provoz. Já bych zavedl pokuty za bezdůvodnou nízkou rychlost. Když napadne 5mm sněhu a jede 20km/hod, ať se na to vysere, a je doma. To jede jeden takový, za ním druhý, který neví jestli předjet nebo ne, za nimi třetí a potom jedu já a musím je vzít všechny….a ten pomalýk si ťuká na hlavu, co jsem za magora….
  Souhlasím s názorem pneumatik. Kamioňáci mají převážně celoroční gumy. Ty za sněhu stojí za velký kulový. potom v lednu chumelí a jsme z toho všichni vykulený.

  1. Najezdil jsem toho hodně, ale o pořádné gumy jsem mohl žádat, případně prosit, ale koupit si za své obutí celé soupravy, na to jsem opravdu nikdy neměl. Proto tuto záležitost považuji za odpovědnost provozovatele.

 7. odpovídám, nikdy. Nedivte se, stále. Prostě nikdy se to nestane. Jen se starejte o to, abyste dojeli ve zdravý domů. ŘSD A MD jsou spolupracující zločinecké organizace, které nemají zájem aby něco jednoduše fungovalo. Nesmí to fungovat. Kdyby ano, nadají se z toho tahat peníze. Lidé lítají na měsíc a ČR neumí opravit kanály, diletační zámky a díry. Jo a zapomněl jsem-přejezdy. Já už se nedivím ničemu. Té naši D1 už chybí pád meteoritu a bude mít vše splněno.

  1. A kdy už budou konečně vsichni řidiči chodit na školení a budou se k sobě chovat slušně a ohleduplně … ?

  2. Kamioňákum je to ale úplně jedno, jestli budu mít zákaz nebo ne stejně předjíždějí tam kde nemají.

  3. To není o přejíždění. To je bohužel o přecenění schopnosti udržet vozidlo na vozovce a také o tom že někteří provozovatelé vozidle kašlou na pořádné pneu. Mnoho vozidel,a je jedno jestli nákladní nebo osobní nesplňuje podmínky pro provoz na pozemních komunikacích a zvesela jezdí

  4. Ridici kamionu by meli po vjezdu do cr dostavat pokuty hned preventivne za nic. Jako to dela rakousko.

   1. hmm,jeste to tu chybi,nejradeji bych se na jezdeni uz vykaslal,jezdim 30 let,ale ted je to hruza,nam policie nepomaha,ale maji narodni sport,jak nam zivot zneprijemnit ,vozi se po nas kde jen to jde a cekaji na svoji prilezitost nas buzerovat jak supi na korist,mel by sis to zkusit prosim,treba 14 dni,mozna bys toto nikdy nenapsal,nejsme vsichni stejni,ale proroze mame vetsi auta,jsme vic videt a tim padem delame samozrejme vetsi problemy ostatnim

    1. Na psychotesty posílat i řidiče skupiny B, a poté řidičský průkaz z důvodu psychické nezpůsobilosti odebrat. Na cestách bude prázdno… To ti garantuju….

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru