policejni-kontrola (5)

Po sněhu ani památky, ale policisté v Moravskoslezském kraji kontrolovali zimní pneumatiky

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Česká televize @ facebook.com - Ilustrační foto: Policie ČR - 24. 2. 2023


Teploty jsou v posledních dnech vysoko nad nulou, silnice jsou suché a po sněhu ani památky, přesto se policisté z Moravskoslezského kraje vydali na silnice, aby kontrolovali, zda mají řidiči zimní pneumatiky.

Zimní pneumatiky jsou v České republice povinné od 1. listopadu do 31. března, ovšem nikoliv absolutně. Řidiči musejí mít na svých autech zimní pneumatiky pouze v případě, když se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza. V počasí, které tak aktuálně panuje, mohou řidiči bez problémů vyjet na letních pneumatikách.

„Byť se dneska oteplilo, je pěkné počasí, tak zima ještě nekončí, a mohli by se (řidič) tady s tímto problémem setkat, tak ať jsou uvážlivý, obezřetní, přizpůsobí jízdu stavu vozovky a jsou připravení mít i ty zimní pneumatiky,“ říká Tomáš Zbranek, preventista Policie ČR v rámci policejních kontrol zimních pneumatik. Tu prováděli ve středu policisté mezi Frenštátem a Rožnovem pod Radhoštěm.

„Místo pokut rozdávali informační letáky. Byť je počasí v posledních dnech mírnější, dokud teplota klesá pod 7 stupňů Celsia, policisté nedoporučují letní přezutí,“ informovala o této policejní kontrole na svém facebooku Česká televize. 

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru