Plymouth ViperCuda: „Zmijokábro“

Autor: Pavel Srp - 14. 4. 2012


Jednou ze skvělých věcí na klasických amerických autech je jejich jednoduchost, což do značné míry umožňuje udělat cokoliv, co vás napadne a jste limitovaní pouze časem a hloubkou vaší kapsy…

A proč o tom píšeme? Na americké ebay se objevil na prodej Plymouth ViperCuda z roku 1971, který vám již z názvu může napovědět, že ho pohání zcela jiný než původní motor. A Viper je to „zaklínadlo“… Pod kapotou mu teď bije srdce V10 z Dodge Viper. To však není jediná změna. Původní Plymouth Cuda svůj život začal v roce 1971 s motorem V8 o objemu 318 kubických palců, což je 5,2 litru a jako čtyřmístný kabriolet.

Vše začalo tím, že ve společnosti Time Machine ve floridksém Hudsonu sehnali bouraný Dodge Viper, jehož podvozek a motor byly v pořádku. Tento podvozek pak musel, stejně jako karoserie Plymouthu, projít dlouhou a náročnou úpravou, aby spolu mohly být spojeny. A povedlo se. Motor nabízí 450 koňských sil a je spojen s manuální šestistupňovou převodovkou.

Pokud se na vašem účtě povaluje 179 900 amerických dolarů a ještě pár „babek“ navíc na cestu, můžete si auto koupit TADY!

[nggallery id=664]

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru