Platte Forme BMW M3 závoďák na každodenní ježdění… – foto + video

Autor: Pavel Srp - 1. 2. 2015


Kalifornský tuner Platte Forme je u nás poměrně neznámá společnost, neznamená to však, že je nezkušená. Důkazem budiž toto odvážné BMW M3. Při letmém pohledu by se mohlo zdát, že jde o regulérní závoďák, vlastně ano, ale má to být také auto pro denní ježdění. Důkazem je sice závodní vybavení – podvozek, kola, design – ale i sériový interiér s čtveřicí sedadel.

Vše začalo bílým sériovým BMW M3, ale jak už to tak u tungingových společností bývá, u sériového auta nikdy nezůstane. Úkol zněl jasně, auto musí vypadat jako závoďák zvenku, ale interiér musí být stále praktický a zcela použitelný. Vyměněna byla přední sedadla za sportovní Sabelt GT-130.

Úpravou prošel i motor, i když vcelku rychlou a jednoduchou. Řídící jednotka byla přechipována společností Burger Motorsport JB4, a tak je aktuální výkon řadového šestiválce se dvěma turby nikoliv 431 koní, jenž měl v sérii, ale 450 koní. Původní sériový točivý moment měl hodnotu 550 Nm, ten nový společnost nezmínila. Určitě se zvýšil, nejen díky chipu, ale i díky instalaci nového výfuku AR Design vyvedeného ze zadního nárazníku.

Důkladně pozměněná je karoserie, nový je přední spoiler pod nárazník APR Performance, stejně jako obrovské křídlo na zádi stejné značky. Vyměněna byla také kola, sériové disky ustoupily kouskům Volk Racing ZE40 a pod nimi vykukující brzdové třmeny Brembo Gran Turismo, které se na přední nápravě zakusují do kotoučů o průměru 355 mm. Kola perfektně vyplňují podběhy díky novému sportovnímu podvozku s plně nastavitelnými závodními tlumiči JRZ RS Pro.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru