Pirelli představilo kalendář pro rok 2017 – foto + video

Autor: Pavel Srp -   3. 12. 2016


Kalendář Pirelli je každoroční zárukou kvality. Teď Pirelli představilo kalendář pro rok 2017. Najít v něm lze fotky známých žen, které jsou zcela bez retuše.

Počátky kalendáře se datují daleko do minulosti. Oddělení marketingu britské pobočky italské společnosti Pirelli vydalo první kalendář už v roce 1964. Tehdy šlo o nápad, jak potěšit zákazníky společnosti před koncem roku. Tím prvním, kdo se autorsky jako fotograf na kalendáři podílel, byl Robert Freeman, tehdejší fotograf skupiny Beatles.Jenže v roce 1974 přišla ropná krize, která znamenala konec kalendáře. Naštěstí jen na 10 let. Od roku 1984 vznikají kalendáře opět každý rok. Vždy jsou zcela jiné, fotí je jiní fotografové, odlišné lokace, ale i témata.

Z vydávání kalendáře Pirelli se zrodila tradice jednoho z nejexkluzivnějších kalendářů světa. Jeho výtisky jsou neprodejné a vyrobeno je vždy limitovaný počet kusů, které se dostanou zejména vybraným osobnostem.

Letošní kalendář fotil fotograf Peter Lindbergh a zvěčnil 14 slavných (zejména) hollywoodských hereček. Na fotografiích se tak objevují Jessica Chastain, Julianne Moore, Helen Mirren, Kate Winslet, Lupita Nyong’o, Robin Wright, Uma Thurman, Penelope Cruz, Nicole Kidman a Charlotte Rampling. Navíc bez retuše! Kalendář se jmenuje „Emotional“.

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *