Piloti F1 Romain Gorsjean a Pastor Maldonado dovádějí v Renaultech Twizy v dubajském nákupním centru – video

Autor: Pavel Srp - 29. 11. 2014


O uplynulém víkendu se jela v Dubaji poslední letošní Velká cena Formule 1, a tak bylo nasnadě vymyslet nějakou kulišárnu. Postarali se o ni, stejně jako před pár dny, v závodním týmu F1 Lotus Team. Ten totiž vyslal své dva piloty Romaina Gorsjeana a Pastora Maldonada do nákupního centra. Ovšem nikoliv tak, jak to dělají obyčejná lidé. Oni se po největším nákupním a zábavním centru na světě prohánějí v dvojici prťavých elektromobilů Renault Twizy. A nešetří je… :)

Možná už tušíte, že jde o dubajské nákupní centrum Dubai Mall. To sice podle videa asi není úplně prázdné, to dvojici pilotů neodradí od toho, aby si jízdu v obchodním centru náležitě užívali a sem tam hodili i nějaký malý driftík. Trochu jim závidíme, co vy?

Renault Twizy je ryzí dvoumístný (sedí se za sebou) elektromobil. K dispozici jsou dvě verze: Twizy Urban 45 a Twizy Urban 80. Ta první má motor o výkonu 5 koní, s nímž může jet maximální rychlostí 45 km/h, díky čemuž ho mohou řídit v řadě zemí Evropské unie i teenageři od 14 let. Ta druhá, výkonnější nabízí dokonce 17 koní a může uhánět maximální rychlostí až 80 km/h. Dojezd Twizy se pohybuje od 50 do 100 km na jedno nabití. Cena není nijak závratná, ačkoliv z levného kraje tenhle prcek také nepochází. Nejlevnjší provedení koupíte za necelých 7000 euro (asi 175 000 Kč), k tomu ale musíte připočítat dalších 50 euro měsíčně za pronájem baterií.

V nabídce českého importéra však Renault Twizy není.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek