Nový Peugeot 208 se na své představení na 85. ženevském autosalonu oblékl do svěží oranžové Power. K tomuto zářivému a dynamickému odstínu se nyní ve světové premiéře přidávají dvě zcela nové strukturované barvy Ice Grey a Ice SIlver. Oba vzhledem i provedením velice originální odstíny karoserie budou v nabídce pro sériové vozy. Tyto novinky doplňuje i další nabídka osobních úprav na míru Lime Yellow. Tu lze stejně jako verzi Menthol White, která byla uvedena v Ženevě, použít samostatně pro exteriér nebo interiér vozu.

peugeot-208-facelift-zeneva-2015-01

Nový Peugeot 208: zaměřený na detail a kvalitu

Nový Peugeot 208 dorazí na evropský trh v červnu 2015. Tento model je výsledkem komplexní práce designérských a technických týmů, při které nebyla opomenuta žádná oblast. Jako důkazy slouží přesvědčivé argumenty: výrazný sportovní a elegantní design, nové technologické prvky výbavy pro větší pohodlí a bezpečnost a nové úsporné a současně výkonné motory PureTech a BlueHDi splňující emisní normu Euro 6.

Kromě nového metalického odstínu oranžová Power představeného v rámci ženevského autosalonu, se paleta barev rozrostla o dva nové strukturované odstíny. V nabídce jsou rovněž dva balíčky osobních úprav na míru určené pro exteriér i interiér vozu.

peugeot-208-facelift-zeneva-2015-03

Inovativní strukturované odstíny

Nový Peugeot 208 bude od svého uvedení na trh k dispozici ve dvou nových odstínech, které jsou skutečně inovativní a velmi odlišné od tradičních verzí: Ice Grey a Ice Silver.

Tyto barvy karoserie nabízejí několik předností:

 • Jsou výrazné a zvyšují hodnotu vozu. Jejich matný a saténový vzhled zdůrazňuje linie a posiluje dynamiku a modernost nového Peugeotu 208. Barvy reagují výrazným způsobem na světlo a jeho proměny, na rozdíl od matných odstínů, které obvykle vyhlazují křivky a tlumí tvary.
 • Na dotek překvapivě lehce zrnitá struktura barev okamžitě vyvolává dojem robustního a bezpečného vozu. Jsou odolnější a udržují se snadněji než klasické matné odstíny. Jsou velice odolné proti drobnému poškrábání a dobře snášejí časté mytí – vysokotlakým proudem vody nebo v kartáčové myčce (bez použití vosku).
 • Výrazné odstíny jsou často vyhrazeny pro malé série. Často se barva ručně nanáší, což je velice nákladné (cena až 6000 €), zatímco strukturované barvy u nového modelu Peugeot 208 jsou ve světové premiéře použity již přímo v sériové výrobě. Jsou cenově dostupné, pohybují se na stejné cenové úrovni jako perleťové laky. V Evropě je jejich cena do 800 €, v porovnání s metalickým lakem jde o navýšení o pouhých 180–200 €.
Přečtěte si také:  Peugeot 5008 se představuje po modernizaci. Přebírá prvky z modelu 508

Technicky jde o významný milník, o čemž svědčí i přihlášený mezinárodní patent. Použití těchto barev ve výrobě přímo v továrně Poissy ve Francii si vyžádalo téměř 4 roky vývojové práce. Počáteční vrstvy (antikorozní úprava, základní vrstva a tónovaný základ) sice zůstávají stejné jako u klasické metalízy, ale inovace tkví ve složení a použití laku. Tento lak obsahuje částice vytvářející strukturu, ale také jemné částice oxidu křemičitého a mikrokuličky z polyamidu. Částice oxidu křemičitého v pryskyřici dodávají laku jeho matný vzhled, odolnost a zrnitost, zatímco polyamidové mikrokuličky zajišťují strukturu.

Vzhledem k tomu, že ochranné základní i povrchové vrstvy jsou stejné, může tentýž výrobní robot volit mezi klasickým a strukturovaným lakem. Tato inovace umožňuje větší flexibilitu ve výrobě, takže je tento typ úpravy dostupný pro všechny a za příznivou cenu.

Tyto dva nové odstíny, Ice Grey a Ice Silver, vyjadřují každý jiné vlastnosti:

 • Ice Grey je známkou elegance, modernosti a reprezentativnosti
 • Ice Silver navozuje pocit dynamiky, síly a výkonnosti (je ostatně k dispozici u sportovních verzí 208 GTi a GTi by Peugeot Sport)

Obě nové barvy ilustrují strategii značky Peugeot odlišit se a pokračovat v posunu směrem k luxusnějším verzím automobilů.

Nový Peugeot 208 nabízí celkem 13 variant barevných odstínů, které uspokojí rostoucí poptávku zákazníků po diferenciaci a exkluzivitě:

 • 2 standardní odstíny (bílá Banquise a šedá Hurricane)
 • 7 metalických odstínů (oranžová Power, šedá Aluminium, šedá Shark, černá Perla Nera, modrá Virtuel, modrá Dark Blue, červená Rubi)
 • 1 perleťový odstín (bílá Perle)
 • 2 strukturované odstíny (Ice Grey a Ice Silver)
 • 1 dvoubarevná varianta (strukturovaná matně černá / lakovaná červená, pouze u 208 GTi by Peugeot Sport).

Svěží a moderní možnosti osobních úprav na míru

Nový Peugeot 208 jde s dobou a současně s barevnou paletou odstínů a bohatou výbavou nabízí i originální a svěží nabídku osobních úprav na míru.

Součástí nabídky od 2. úrovně výbavy jsou dva balíčky úprav exteriéru. Na ženevském autosalonu byl představen pack Menthol White ve spojení s odstínem karoserie oranžová Power. Díky bílým prvkům dodává vozu dynamický a elegantní nádech.

Nový pack Lime Yellow je velice svěží a moderní. Skvěle ladí mimo jiné se strukturovaným odstínem Ice Silver.

Přečtěte si také:  BMW chystá nové motory i výbavy. Multimediální systém bude umět přehrát i zvuk motoru jiných BMW

Možnosti osobních úprav exteriéru zahrnují:

 • Masku chladiče „EQUALIZER“ se za tepla vyraženým barevným označením s 3D efektem
 • Leskle černou lištu kolem masky chladiče
 • Leskle černé lišty kolem mlhovek s laserem vyrytou barevnou linkou
 • Barevné nápisy PEUGEOT vpředu i vzadu
 • Vnější zpětná zrcátka v odstínu černá Perla Nera s barevnými bočními směrovkami

Stejně tak lze pro interiér vozu zvolit balíčky Menthol White a Lime Yellow, a to nezávisle na zvolených vnějších úpravách (v závislosti na odstínu karoserie a balíčku vnějších úprav). Tyto balíčky úprav interiéru zaručují moderní, výrazné a příjemné prostředí, propracované do nejmenších detailů:

 • Sportovní sedadla z kvalitní koženky + látkové čalounění Oxford s barevným prošitím
 • Loketní opěrky ve dveřních panelech s barevným prošitím
 • Barevné kliky předních i zadních dveří
 • Barevná lišta* pod přístrojovou deskou
 • Barevná lišta na palubní desce
 • Volant z perforované plnohodnotné kůže s barevným prošitím
 • Manžeta řadicí páky s barevným prošitím
 • Leskle chromované lišty kolem větráků
 • Výškově nastavitelné sedadlo spolujezdce

Nový Peugeot 208 tak díky široké škále barevných odstínů, nabídce úprav exteriéru i interiéru nebo novým kolům moderního vzhledu (klasický diamantový výbrus, sekvenční diamantování, laserové gravírování), nabízí zákazníkům řadu, která může uspokojit současnou poptávku po odlišení.