Peugeot představil modely 208 XY a 208 GTi

Autor: Pavel Srp - 3. 9. 2012


Na jaře 2012 značka Peugeot obohatila kategorii víceúčelových městských vozů o model 208. Ten přinesl zásadní převrat svou kompaktností, střídmou elegancí, prostorností, výbavou i stylem a řidiči poskytl nový zážitek z řízení.

Novinkami v modelové řadě 208 jsou provedení 208 XY a 208 GTi, jimž designéři věnovali důmyslnou intenzivní péči. Dynamika vozů vyzařuje především z vnější specifické a okamžitě rozpoznatelné identity plynoucí z charakteristického vzhledu. Pro tyto třídveřové modely je příznačný rozchod kol širší o 10 mm vpředu a o 20 mm vzadu, celkový efekt zvýrazňuje karoserie těsně obepínající kola. Vizuální potenciál obou vozů vystihuje prahová lišta a rozšířené blatníky.

Obzvlášť přitažlivý je světelný podpis zepředu, který je viditelný ve dne i v noci a využívá nové halogeny se světelnými lištami poslední generace. Tyto dokonale propracované světlomety s vnitřní obdélníkovou strukturou používají pro směrovky a denní svícení technologii LED. Světlomety, těsně přiléhající k dálkovým světlům, jejichž „plovoucí“ lišta připomíná kočičí zorničky, opatřují pohled vozu 208 XY a 208 GTi oční duhovkou.

Tyto světlomety rámují specifickou masku chladiče. Jemně rozšířený chromovaný prstenec zdůrazňuje vzhled vozu, zatímco mřížka zvyšuje dynamiku a specifičnost světlometů. Tato mřížka se u jednotlivých verzí liší. U modelu 208 XY ji tvoří 3 horizontální lamely přečnívající přes černě lakovaný nárazníkový pás. U modelu 208 GTi upoutá leskle černá mřížka s chromovanými prvky, které dohromady vytvářejí motiv startovacího praporku s trojrozměrným šachovnicovým vzorem. Výsledný vzhled čelní strany je tak technologický a přirozený a zároveň sofistikovaný.

I při návrhu designu interiéru byla největší péče věnována detailům. Už po otevření dveří si všimnete hliníkové prahové lišty s vyraženým jménem Peugeot. Celé horní části vládnou tmavé barvy, vrchní část palubní desky je potažená polyuretanovou prošitou vrstvou, specifické je i čalounění sedadel a jednotlivé detaily… 208 XY a 208 GTi nabízejí jedinečnou atmosféru ladící s jejich oblíbenou barvou, v případě XY purpurovou a v případě GTi pak červenou.

Stejně jako návrhář nechává stopu v šatech, které ušije, i tvůrce interiéru se ve voze podepsal. Jeho podpis lze nalézt na stylu prošití, které se objevuje na sedadlech, na volantu potaženém plnohodnotnou kůží, na manžetě řadicí páky, na páce ruční brzdy, v kůži nebo na loketních opěrkách z polyuretanu Prestige a na palubní desce.

Interiér je rovněž umocněn pečlivě propracovanými díly. Výstupy vzduchu, boční lišty dotykového displeje, lišta palubní desky, ozdobné prvky na volantu, bezpečnostní pásy i madla předních a zadních dveří harmonicky doplňují prostředí kabiny. Konečnou tečku tomuto technologickému a elegantnímu interiéru dodávají hliníkové pedály a opěrka pro nohu.

Na oba modely se podrobněji podíváme později.

[nggallery id=1321]

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru