Peugeot Onyx získal ocenění v rámci Louis Vuitton Classic Awards

Autor: Pavel Srp -   11. 2. 2013


Koncepční vůz Peugeot Onyx získal během slavnostního předávání cen Louis Vuitton Classic Awards, které se konalo 5. února v Paříži, ocenění Louis Vuitton Classic Concept, které je určeno pro nejlepší prototyp roku.

Porota složená z odborníků ze světa motorismu uděluje od roku 2005 během Louis Vuitton Classic Awards každoročně dvě ceny: Louis Vuitton Classic Concours Award a Louis Vuitton Classic Concept Award. Porota při této příležitosti odměňuje vozy a koncepty, kterým se podařilo využít jak inovace, tak své know-how.

Ředitel Design centra Peugeot Gilles Vidal prohlásil: „Koncepční vůz Onyx patřící do kategorie „supercar“ zkoumá budoucnost stylistických principů značky Peugeot. Spojili jsme luxusní výrazný design s  různorodými materiály, jako je vedle luxusní mědi a karbonu i plsť a slisovaný novinový papír! Pod kapotou se ukrývá hybridní dieselový motor V8 o obsahu 600 koní, který potvrzuje zaujetí značky pro tyto typy motorů.“

Peugeot Onyx, který byl poprvé představen na pařížském autosalonu v roce 2012, kde se setkal s velkým zájmem široké veřejnosti, získal již několik cen, jako je ocenění Best Concept časopisu Autoweek nebo cena Nejoblíbenější koncepční vůz autosalonu, o které rozhodují redaktoři rozhlasové stanice RTL a časopisu Auto Plus.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *