Peugeot na ženevském autosalonu: Nejen světová premiéra 208

Autor: Pavel Srp - 17. 2. 2012


Peugeot ve svém stánku na 82. ženevském autosalonu odhaluje v pěti světových premiérách trumfy své produktové ofenzívy pro rok 2012. Nejvýraznější novinkou je model 208. Dále jsou to tři dieselové hybridní modely vybavené technologií HYbrid4, jimiž značka potvrzuje svou strategii přesunu směrem k výrobkům vyšší kategorie a svůj technologický a environmentální náskok. Další článek své dynamiky globalizace představuje Peugeot v modelu 4008.

Na ženevském autosalonu 2012 bude mít 700 000 očekávaných návštěvníků příležitost prohlédnout si na prostoru o rozloze 2 700 m2 třicet sériových vozů a konceptů značky Peugeot. Mezi vystavenými exponáty nebude chybět ani deset vozů Peugeot 208 zastupujících zaváděcí nabídku této nové ikony značky.

Peugeot 208: RE-GENERATION

208 navazuje na historický úspěch svých předchůdců. Vozů Peugeot, jejichž název začínal číslem „2“, se v průběhu posledních 30 let vyrobilo více než 15 milionů. Značka Peugeot uvádí další model tohoto dynamického segmentu malých vozů s jediným cílem: znovu získat v Evropě ve své kategorii prvenství.

Lidé pracující na projektu „A9“, tedy budoucí 208, měli za úkol vytvořit vůz schopný připoutat různé cílové skupiny zákazníků, a proto dostali již na počátku nejambicióznější zadání, jaké kdy značka zvolila. Výsledkem je vůz, který znamená skutečný generační skok.

208 čili „re-generation“

  • „re-generation“ z pohledu architektury kombinující kompaktnost (délka 396 cm), nižší hmotnost (průměrně o 110 kg méně oproti 207) a větší prostornost
  • „re-generation“ z pohledu designu projevující se v nových stylistických principech a dynamice obou tvarů
  • „re-generation“ ergonomie charakterizovaná zcela přepracovaným místem řidiče, intuitivním připojením velkého dotykového displeje a elegantní atmosférou interiéru
  • „re-generation“ z pohledu ohleduplnosti k životnímu prostředí a řadou deseti výkonných a úsporných motorů včetně rozšířené nabídky e-HDi a prvních zástupců nové generace tříválcových benzínových motorů
  • „re-generation“ řízení díky nové kvalitě jízdní stability odrážející know-how značky, aktivní a pasivní bezpečnost na nejvyšší úrovni, inovativní prvky výbavy jako je funkce Park Assist.

 

Model 208 se na trh dostane na evropský trh v prvních jarních dnech. Obchodní cíle pro první kompletní rok prodeje (2013) jsou 550 000 celosvětově prodaných vozů.

Současně s premiérou modelu 208 Peugeot v Ženevě představí dva koncepty, které jsou jasným výrazem posunu značky směrem k luxusnějším kategoriím ve světě superkompaktů: XY Concept a GTi Concept.

Oba koncepty, vytvořené na základě třídveřové 208, svými silnými a vzájemně odlišnými osobnostmi jasně ukazují, jaký generační skok vůz 208 udělal. XY Concept je určen pro obyvatele měst, kteří ocení odlišnost a eleganci, zatímco GTi Concept oživuje legendu.
Oba koncepty mají stejnou barvu karoserie získanou exkluzivním postupem, dokonale začleněné stylistické a aerodynamické prvky a výrazný a bohatě vybavený interiér.

[nggallery id=289]

Technologie HYbrid4: novinka značky Peugeot

Značka u svých vozů pokračuje ve snižování emisí CO2: průměrné emise modelů Peugeot byly v roce 2011 pouhých 129 g/km, tzn. pod hranicí 130 g/km, kterou Evropská komise stanovila pro rok 2015.

Environmentální politika značky zahrnuje neustálé vylepšování spalovacích motorů (downsizing, Stop&Start e-HDi), včetně zavádění motorů nové generace jako je nová řada benzinových motorů EB (tři válce, 1,0 l a 1,2 l).

Hlavní technologický náskok značky Peugeot, základní osa, o kterou se opírá jeho závazek v oblasti šetrného přístupu k životnímu prostředí v kontextu výrazně dieselového evropského trhu, je však dieselová hybridní technologie HYbrid4.

Peugeot nabízí s pohonem HYbrid4 motory s naprosto výjimečnými výkony z hlediska emisí a výkonů

Díky hybridizaci dieselového motoru 2.0 HDi FAP 163 k pohánějícím přední kola a elektrického motoru s výkonem 37 k zabudovaným do zadní nápravy se podařilo zajistit jak nové pocity při řízení – díky pohonu 4×4, maximálnímu výkonu 200k, režimu ZEV (nulové emise) – tak spotřebu o 35 % nižší než u vozu s klasickým motorem srovnatelného výkonu.

V Ženevě budou vystaveny tři modely ilustrující univerzálnost využití pohonu HYbrid4:

  • 3008 HYbrid4, prvním hybridním dieselovém voze na světě (na evropském trhu od letošního února).
  • U modelu 508 RXH, který se dostane na trh za několik týdnů, se spojuje hybridní diesel a výrazný vzhled pro výslednou originální vizi světa all-road a vylepšené jízdní vlastnosti.
  • Sedan 508 HYbrid4, představený v Ženevě ve světové premiéře, bude k dispozici v létě 2012.

 

4008, nové SUV 4×4 značky Peugeot

Model 4008, který se také na ženevském autosalonu představuje ve světové premiéře, symbolizuje jak požadavky na vývoj značky směrem k luxusnějším kategoriím, tak na její internacionalizaci.

Model 4008, u něhož se 70 % prodejů očekává mimo Evropu, přináší ve stále rostoucím segmentu kompaktních SUV svým výrazným vzhledem a výkony SUV 4×4 odpověď na požadavky zákazníků pořizujících si terénní vůz.

Z vozu, který je výsledkem spolupráce PSA Peugeot Citroën a Mitsubishi, čiší výrazná, jasně identifikovatelná osobnost značky Peugeot.

Výsledek je zdařilý: jsou použity nové stylistické principy, dobrodružný charakter vozu je zdůrazněn vertikálním designem masky chladiče, ochranou prahu karoserie a ozdobnými lištami kolem výrazně vykrojených okrajů blatníků

Interiér vozu 4008, jehož kvalitu zvyšuje i volba materiálů, bohatost výbavy a prosklená panoramatická střecha, nabízí posádce exkluzivní atmosféru.

Kompaktnost vozu (délka: 434 cm) zajišťuje velmi dobrou manévrovatelnost a díky prostornosti jde o opravdu víceúčelový vůz vhodný pro každodenní provoz i pro volný čas.

Všechny 4 motorizace nabízené u 4008 (2 naftové a 2 benzínové) budou v Evropě spojeny s pohonem 4×4 s elektronickým ovládáním.
Model 4008 má ve své kategorii rekordně nízké emise CO2, což toto moderní SUV předurčuje i k využití v městském  provozu.

[nggallery id=402]

Produktová ofenzíva

I ostatní modely Peugeot představené v Ženevě svědčí o tom, že značka zmodernizovala svou nabídku a je připravena na produktovou ofenzívu, zejména díky modelu 508, jehož loňské uvedení na evropský a čínský trh bylo velice zdařilé, modelům 3008 a 5008, jejichž úspěch je nepopiratelný, novému modelu 107, sportovnímu kupé RCZ i novým modelům Partner a Expert, vystaveným ve světové premiéře.

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru