Peugeot 208 XY: Elegantní městský společník

Autor: Pavel Srp - 3. 9. 2012


V pondělí v 7 hodin ráno je ve městě již cítit vzrušení. Ve čtvrtek v 18 hodin se po pracovní době ulice zaplní. V sobotu ve 21 hodin se po celém městě konají večírky. Moderní město je neustále v pohybu a tepe rytmem života. Stylový a dynamický vůz 208 XY si poradí za každé situace.

Atraktivní 208 XY okouzlí na první pohled. Nový odstín Purple Night, který doplňuje pět dalších, se objevuje od předního nárazníku po specifický plášť zadního nárazníku a doplňují ho chromované detaily a letmé doteky odstínu Purple na logu Peugeot a na středech kol. Vnější zpětná zrcátka, lišty mlhovek, oken a pláště zadního nárazníku jsou leskle chromované. Celek doplňuje lesklá čerň lišty zadního postranního okénka a prostředního sloupku. Na masce chladiče se tyto propracované detaily spojují – naleznete zde černě lakovaný nárazníkový pás i leskle chromovanou lištu a lamely mřížky.

Jemně propracovaná paprskovitá sedmnáctipalcová kola Merkure s diamantovým výbrusem Anthra mají hliníkový střed s okrajem Purple. Na pátých zadních dveřích je označení XY s graficky propracovaným dynamickým logem. Model 208 XY, který lze upravit na míru pomocí samolepicích střešních fólií, nabízí identitu, jaká se žádné jiné nepodobá. Je prostě exkluzivní.

Světlý interiér dokonale ladí s  exteriérem. Materiály a jednotlivé prvky navzájem spojuje prošití Purple. Madla dveří, kryty výstupů vzduchu a boční lišty displeje jsou zdobeny chromem Bélem. Bronzově metalická palubní deska z polyuretanu, ozvláštněná těmito detaily, propojuje dotykovou obrazovku a sdružený přístroj pomocí postupně odstíněného bronzově-černého provedení. Sedadla jsou potažena látkou Mithy, polyuretanovým materiálem Prestige a čalouněním Alcantara. Na úrovni nohou řidiče je hliníkové pedálové ústrojí a opěrka nohy, které doplňuje velmi kvalitní kobereček lemovaný bronzovou stužkou s prošitím Purple. Toto sofistikované luxusní prostředí můžete upravit na míru svému vkusu pomocí speciálních detailů. Vyberte si mezi kůží Club Nappa v černé nebo bronzové barvě a černou kůží Club Nappa s čalouněním Alcantara v exkluzivním dynamickém provedení. Vaše 208 XY tak získá ještě individuálnější vzhled.

Kabina je luxusní i ergonomická. S rukama přirozeně položenýma na malém volantu potaženém plnohodnotnou perforovanou kůží bronzové barvy ovládá špičkami prstů velkou dotykovou sedmipalcovou obrazovku nabízející připojení řady přístrojů (Jack, USB, Bluetooth). Řidič může nerušeně poslouchat hudbu, která je díky streamingu přenášena ve vysoké kvalitě z přenosného zařízení do šesti reproduktorů.

V cíli cesty, kam řidiče bezpečně dovede navigace, stačí spustit funkci Park Assist. Toto v tomto segmentu neobvyklé technologické zařízení využívá kompaktnosti vozu 208 a značně usnadňuje řízení ve městě. Parkování je nyní zautomatizované a zábavné. Po spuštění systému Park Assist si řidič zvolí na dotykovém displeji, jaký manévr se má provést – zda zaparkovat podélně na levé či pravé straně vozovky. Pomocí ultrazvukových čidel, která jsou součástí předního i zadního parkovacího asistenta, a dvou bočních čidel vpředu změří Park Assist velikost dostupných míst, a najde vhodné místo. Vůz 208 XY se poté instinktivně a automaticky zaparkuje, pomocí elektrického parkovacího asistenta. Řidič, který je zbaven nutnosti tento úkon provádět, musí jen kontrolovat jízdu vozu a jeho okolí.

Toto zařízení může vedle dynamického osvětlení zatáček, alarmu, vyhřívaných sedadel, atd. doplnit již tak bohatou nabídku příslušenství, která zahrnuje panoramatickou prosklenou střechu s doprovodným podsvětlením, automatickou dvouzónovou klimatizaci, tempomat/omezovač rychlosti, loketní opěrku mezi předními sedadly s odkládací přihrádkou uvnitř…

[nggallery id=1322]

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru