Peugeot 207 S2000 – zbrojení na příští sezónu

Autor: Pavel Srp - 14. 12. 2011


Přestože závodní sezóna letos již skončila, divize Peugeot Sport nezahálí. Zaměřuje se především na vývoj modelu Peugeot 207 S2000.

Nový rozměr

Harmonogram závodů má sice přestávku, ale tým divize Peugeot Sport pokračuje v práci na zlepšování výkonnosti svých vozů, aby lépe uspokojovaly požadavky zákazníků. Zavádí se novinky u motoru a podvozku, které projdou v brzké době testováním. U vozu 207 S2000 dojde k rozšíření, a to si vyžádá i malé změny na vnějším vzhledu vozu.

Bertrand Vallat, manažer odpovědný za design a vývoj vozu 207 2000 uvedl: „Vůz rozšíříme o 20 mm, díky čemuž bude splňovat platné technické předpisy a současně se zlepší výkony stávající verze jak na asfaltu, tak na šotolině.“

Tato lepší výkonnost ovlivní chování vozu i jeho fungování. „Zlepšení se bude týkat zejména stability na asfaltu, hlavně v dlouhých zatáčkách. Využili jsme toho i pro drobné úpravy karoserie, které pomohou zlepšit chlazení brzd a dojde k optimalizaci proudu vzduchu kolem podběhů kol,“ dodal Bertrand Vallat.

Brzy stý exemplář modelu 207 S2000

Vůz 207 Super 2000, který byl na trh uveden v roce 2007, získal řadu národních, ale i mezinárodních titulů a má před sebou stále skvělé vyhlídky. Během několika týdnů opustí dílny divize Peugeot Sport již stý kus.

[nggallery id=113]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru