Lexus RC F Takumi Edition

Pětilitrový atmosférický osmiválec nevymřel. 7 z 15 kusů Lexus RC F Takumi Edition putuje do ČR

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Toyota - Úvodní foto: Toyota - Foto: Lexus - 3. 4. 2023


Lexus před necelými dvěma měsíci představil limitovanou 15kusovou edici modelu RC F Takumi Edition. Pod jeho kapotou je vymírající motor, pětilitrový vidlicový osmiválec s atmosférickým plněním s 464 koňmi. Z 15 kusů jich do České republiky půjde skoro polovina!

Lexus RC F Takumi Edition vychází z RC F Track Edition.Oproti běžnému RC F nabídne vylepšenou aerodynamiku, nižší hmotnost a upravený podvozek. Několika decentními změnami prošel i samotný motor.

Přečtěte si také:  BMW Concept Touring Coupé je stylový shooting brake. Bude se velmi exkluzivně vyrábět

Pětilitr, na kterém spolupracovala i Yamaha, má výkon 341 kW/464 koní a má vylepšený zvuk. Lexus totiž upravil vyvážení hmotnosti pístů a ojnic v kombinaci s rozprašováním paliva systému vstřikování, což zapříčinilo ještě lepší zvuk. Důkladná péče byla věnována i vymezení záběru ozubených kol s přesností 0,01 milimetru.


Lexus při oslavách 30letého působené importéra Toyota a Lexus v České republice slavnostně odhalil kousek s výrobním číslem 001/015:


Poháněna jsou přes automatickou převodovku pouze kola zadní nápravy, kterým pomáhá samosvorný diferenciál Torsen. Díky tomu půjde o skvělé auto na víkendové výletování, ale i občasné výlety na závodní okruh.

Přečtěte si také:  Nové Porsche 911 Dakar představeno. 2500 majitelů si může užít terénní schopnosti a 480 koní

A co design? I ten je samozřejmě speciální. Karoserie má výhradně šedý odstín Titanium Carbide, který kombinuje s karbonem. Každé z aut také dostane speciální emblémy značící „Takumi edition“ a samozřejmě i konkrétní pořadové číslo, nikoliv pouze plaketku „jeden z 15“.

Výroba a montáž Lexusu RC F Takumi Edition probíhala od ledna do března 2023, první dodávky k zákazníkům budou probíhat v nejbližší době. Cena pro český trh byla stanovena na 3 199 000 Kč.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *