Pětidveřová ŠKODA Citigo zná kompletní ceník pro ČR

Autor: Pavel Srp - 7. 3. 2012


U příležitosti světové výstavní premiéry pětidveřového provedení modelu Citigo na mezinárodním ženevském autosalonu, zveřejnila ŠKODA kompletní ceník novinky pro český trh. Oproti třídveřové variantě vozu Citigo jsou ceny jednotně o 10 000 Kč vyšší.

Ve výbavě Active s motorem 1,0 MPI/44 kW tak novinka startuje na příznivých 189 900 Kč. Na opačném konci ceníku je pak vrcholné provedení Elegance s pohonnou jednotkou 1,0 MPI/55 kW za 229 900 Kč. Všichni autorizovaní obchodníci ŠKODA v České republice jsou již v tuto chvíli připraveni přijímat objednávky. První vozy se k zákazníkům v České republice dostanou na přelomu března a dubna 2012.

„Prodejní výsledky třídveřového modelu ŠKODA Citigo už dokázaly, že jsme se vydali správným směrem,“ říká Petr Pečenka, vedoucí regionu Česká republika automobilky ŠKODA. „V prvních sedmi týdnech roku 2012 si třídveřové Citigo objednalo 927 zákazníků.

Citigo je tak s velkým náskokem nejžádanějším vozem své třídy v České republice. Během prvních čtyř měsíců, kdy je vůz na trhu v České republice k dispozici, jsme na něj získali více než 2.300 závazných objednávek. Jsem přesvědčen, že díky pětidveřovému provedení Citigo pozici jedničky v segmentu minivozů ještě posílí,“ dodává Pečenka.

ŠKODA Citigo patří svými vnějšími rozměry mezi nejkompaktnější a v interiéru zároveň nejprostornější zástupce svého segmentu. Vůz nabízí dostatek místa pro čtyři cestující a jejich zavazadla. Zavazadlový prostor má objem 251 litrů, sklopením zadních sedadel objem vzroste na 959 litrů, což je v tomto segmentu měřítkem. „ S pětidveřovou karoserií za férových 10.000 Kč získá Citigo další nové skupiny zákazníků, například pro mladé rodiny s dětmi bude ještě atraktivnější,“ uzavírá Pečenka.

Na českém trhu je pětidveřové Citigo k dispozici ve třech výbavových stupních: Active, Ambition a Elegance. Ceny s motorem 1,0 MPI/44 kW startují na 189 900 Kč za Active, resp. na 204 900 Kč a 219 900 Kč za Ambition a Elegance. Za 10 000 Kč je v nabídce silnější varianta motoru 1,0 MPI s výkonem 55 kW.

Již základní stupeň Active nabízí vysoký standard bezpečnosti a praktičnosti. Nechybí například přední airbagy, boční airbagy s funkcí ochrany hlavy, posilovač řízení či tónovaná skla. Prostřední výbavový stupeň Ambition přidává mimo jiné stabilizační systém ESP, centrální zamykání s dálkovým ovládáním nebo elektrické ovládání oken vpředu. Nejvyšší Elegance je bohatší například o mlhové světlomety, 14″ kola z lehké slitiny, klimatizaci či rádio CD/MP3 a přípravou pro multimediální navigaci Move&Fun.Komfortní, funkční a bezpečnostní výbavu modelu Citigo lze snadno rozšířit prostřednictvím paketů Plus za 5 000 Kč. Zatímco Active Plus přinese mimo jiné výškově nastavitelné sedadlo řidiče, centrální zamykání s dálkovým ovládáním či elektrické ovládání předních oken, Ambition Plus přidává palubní počítač a klimatizaci. Elegance Plus obsahuje malý kožený paket a zadní parkovací senzory. Zákazník si pro svůj model Citigo může vybrat ze široké nabídky volitelných výbav.

Bezpečnost v hustém městském provozu zvyšuje aktivní brzdový asistent „City Safe Drive“, jenž dokáže při rychlostech nepřevyšujících 30 km/h samočinně zabrzdit a tím zabránit kolizi. Pro Ambition a Elegance stojí aktivní brzdový asistent pouze 4 000 Kč, pro Active je pak nabízen ve výhodném balíčku s ESP za 10 000 Kč. V nabídce je rovněž atraktivní, elektricky posuvná střecha s velkorysým prosklením za 15 000 Kč.

Za příplatek 9 000 Kč je nejmenší model v nabídce značky ŠKODA dostupný s ekologickým paketem Green tec. Jeho součástí je soubor opatření pro snížení spotřeby, který zahrnuje mimo jiné systém Start-Stop, rekuperaci brzdné energie či pneumatiky s nižším valivým odporem. Paket Green tec je možné přiobjednat k oběma motorizacím.

Už krátce po svém uvedení zaznamenal model Citigo úspěch v novinářské anketě Auto roku 2012, kterou pořádá Svaz dovozců automobilů (SDA) spolu se Sdružením automobilového průmyslu (SAP). Kompaktní minivůz vůz značky ŠKODA suverénně zvítězil v kategorii městských automobilů.

[nggallery id=386]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru